PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837946}

Niepokonany

The Survivor
5,9 675
ocen
5,9 10 1 675
Niepokonany
powrót do forum filmu Niepokonany

Czytałem tylko fragmenty książki Alana Hafta o jego ojcu.
Nie był aniołem w ludzkiej skórze,ale z jego życiorysu można by zrobić wieloodcinkowy serial.
Miał szczęście,że za film na podstawie jego biografii wzięli się fachowcy.
Levinson,Zimmer,Krieps,Foster, DeVito .
Porządne kino.
W Polsce dużo bardziej znanym więźniem Auschwitz ,boksem ratującym życie w obozie był Tadeusz Pietrzykowski.
Pewnie dlatego,że był "prawdziwym" Polakiem,a nie polskim Żydem.Tak właśnie od wielu lat przemilczamy część naszej historii .Stąd pewnie komentarze na innych forach baranów,którzy myślą,że Żydzi ukradli biografię polskiemu mistrzowi.
Pietrzykowski miał pecha,że za film na podstawie jego biografii czyli "Mistrz" wzięli się nieudolni,polscy filmowcy.
Na świecie przebije się TYLKO "Survivor", niestety.

ocenił(a) film na 5
clarencefilmweb

O nie.. my nie tylko przemilczamy naszą historię, my ją również hańbimy.. a idealnym przykładem na to, jest obecna głowa naszego państwa, która to latami i bez zahamowań włazi głęboko w tyłek amerykańskim żydom! O nie.. pan Andrzej Duda, nie potrzebuje mydła, ani żadnych innych lubrykantów!

ocenił(a) film na 8
Dominiqueboy

Chyba mnie nie zrozumiałeś/aś.Boleję nad tym,że wielu polskich Żydów zostało wyrugowanych z naszej historii, Z politycznych i pseudonarodowych względów zresztą.
Adrian jest hańbą narodu polskiego pod prawie każdym względem,niekoniecznie z powodu stosunku do Żydów amerykańskich.
Proponuję na tym zakończyć tą próbę rozmowy ...

ocenił(a) film na 5
clarencefilmweb

To lepiej faktycznie zakończmy, bo mam wrażenie, że.. ty chyba naprawdę współczujesz polskim żydom..?! Pewnie szczególnie po obejrzeniu jakże wspaniałego "Pianisty", który z prawdą jednak, nie za wiele ma wspólnego.. Ja również współczuję, ale polskim Polakom, tego że zaufali żydom, tego że pozwolili im żyć w swoim kraju, wśród swoich rodzin i którym pomagali podczas wojny.. A dzisiejsi żydzi, w podziękowaniu dla nas Polaków, szykanują i zastraszają polskie rodziny katolickie, mieszkające w Nazaret i Jerozolimie, próbując je wypędzić! Nawet duchowni katoliccy są zastraszani.. To są właśnie twoi "polscy żydzi", ci którzy, zdołali się wyrwać z rąk machiny wojennej i "powrócić do ziemi obiecanej", ci sami żydzi, którzy gnębią teraz Palestyńczyków chociaż mają wspólne korzenie genetyczne.. Ale, szkoda pisać.. temat rzeka. Jeśli jesteś żydem, no cóż.. to współczuję. Ale jeśli nie, to radzę się ocknąć z ubolewania i postarać się czym prędzej doinformować. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Dominiqueboy

Nie skorzystałeś niestety z mojej propozycji końca rozmowy.
Nie ma lekarza,który byłby w stanie wyleczyć tak głębokie upośledzenie umysłowe.
Bez odbioru.

ocenił(a) film na 5
clarencefilmweb

To rzeczywiście los ci nie sprzyja.. żyd i to w dodatku upośledzony..

clarencefilmweb

Mózgu nie zastąpi żadna proteza, ale bezmózgowców mozna i należy banować

Dominiqueboy

Oczywiście, święci Polacy, moralni nadludzie, jak może się ktoś ich czepiać? Wielka pomoc Polaków żydom, czyli na kilka tysięcy uratowanych przypadało kilkaset tysięcy denuncjacji i nie tylko. W Polsce się właśnie uczy nacjonalistycznej propagandy zwanej dla niepoznaki historią, a nie prawdziwej historii. Jak w Rosji, co niewygodne, to się nie wydarzyło lub było spiskiem świata przeciw mesjaszowi narodów.

ocenił(a) film na 5
Bomberpilot1940

Nie uważam, że Polacy byli lub są święci, ale żydzi byli i są jak cyganie.. w jakim kraju by się nie osiedlili, natychmiast zaczynali żerować na jego obywatelach, niczym pasożyt żerujący na swoim nosicielu.. Wystarczy popatrzeć, przez pryzmat ostatnich lat, jakie są np. stosunki izraelsko-syryjskie i co robi ten "naród wybrany" z Palestyńczykami na swojej "świętej ziemi".. sam Hitler nie powstydziłby się, tak brutalnych metod. Czy tak powinien zachowywać się naród, który był ofiarą zbrodni hitlerowskich? Po wojnie, żydzi byli traktowani niezwykle ulgowo z powodu holokaustu, co zrozumiałe, ale czas, wreszcie otworzyć oczy i przyjrzeć im się dokładniej.. skoro oni sami, nie ukrywają, że mają pewne plany co do Polski i reszty Europy, to morze warto by te plany poznać, zaczym będzie za późno, tym bardziej, że Izrael, jest państwem będącym w nieustannej, pełnej gotowości bojowej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones