PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837946}

Niepokonany

The Survivor
5,9 675
ocen
5,9 10 1 675
Niepokonany
powrót do forum filmu Niepokonany

O co chodzi z tymi żydami, jak by to była historia polskiego Protestanta, Katolika, czy Prawosławnego to by było tylko historia Polaka, co jest z tymi żydami, inne wyznania jakos nie potrzebóją na kazdym kroku podkreslania swojej wiary czy wyznania.

Dzmc

To ma dwa źródła. Bycie Żydem często jest pozbawione wymiaru religijnego, a łączy się z głównie z odrębna świadomością narodowa. Jako analogie można podac tożsamości obywateli USA, jak italian-american, russian-american, polish-american itd.
Druga strona to pewnego rodzaju ostracyzm ze strony Polaków, o fanatycznie nacjonalistycznych pogladach. To pytanie dobrze byłoby skierować właśnie do nich - do tych Polaków, którzy współobywateli o tej konkretnej wierze/pochodzeniu starannie oddzielają gruba linia od reszty społeczeństwa. Tak było i niestety jest.
I sam masz widać podobne podejscie do tematu, skoro taki dualizm (powszechny wśród każdej mniejszości narodowej) ci przeszkadza. Bo z religia w tym przypadku to nie ma nic wspólnego. Jako przykład mogę podac siebie. Jestem Polakiem. Ale czuje się tez Żydem. Właśnie ze względu na moja „krew”, pochodzenie części mojej rodziny. I z religia nie mam nic wspólnego. Ten temat mnie nie interesuje.

bedu0905

Nie ma takiej narodowosci jak zyd, jest izraelczyk, palestynczyk, libanczyk z tamtych regionow a ty jestes zwyklym polakiem a nie jakims zydem.

Dzmc

Bo ty tak stwierdziłeś? Może chociaż polskiej biurokracji ufasz? Sprawdź możliwe do zadeklarowania narodowości w spisie powszechnym. Narodowość żydowska jest starsza niż narodowość polska. A ja jestem i Żydem i Polakiem. I nie zmieni tego komentarz niezadowolonego użytkownika filmwebu.

bedu0905

Niech ci tam bedzie co ja sie tam bede czepiał, jestes tym kim sie czujesz.

bedu0905

Przede wszystkim jesteś prowokatorem. Ty nie jesteś żadnym żydem tylko przede wszystkim Polakiem, który ma jakieś korzenie żydowskie, a może jakby głębiej poszukać to mongolskie. I to nie żadna historia polskiego Żyda tylko historia żydowskiego Polaka bo na pierwszym miejscu od zawsze jest obywatelstwo, a później dopiero pochodzenie czy narodowość. Tylko żydzi tak podkreślają tę swoją żydowskość, kompleks, nie sądzę.

ajron1960

Jestem za! Obywatelstwo przodem - gdyby tylko więcej osób tak na to patrzyło :)

ocenił(a) film na 6
ajron1960

A ja urodzony w Polsce, z polskiej rodziny, przeżywszy w Polsce prawie 40 lat, jestem Polakiem, czy Brytyjczykiem? Bo tak się składa, że mam 2 obywatelstwa. I które jest na 1 miejscu?

aklekot

Po za tematem dot. bohatera filmu Niepokonany, ale jeżeli pozwolisz wypowiem swoje zdanie. Nie ma pierwszego miejsca (jak w sporcie ex aequo) "na papierze" jesteś i Polakiem i Brytyjczykiem, a który kraj jest ci bliższy w sercu to już Twoja słodka tajemnica.

ocenił(a) film na 6
bedu0905

Nie możesz być Żydem, bo wg bedu nie ma takiej narodowości ;)

ocenił(a) film na 6
aklekot

Sorry to nie do ciebie, tylko do Dzmc.

aklekot

what?!

bedu0905

Właśnie za takie podejście oddzielamy was grubą kreską. Kiedyś zwykliście mawiać "wasze ulice, nasze kamienice". I ty się dziwisz, że ktoś was nie lubi? Kutwa co za tupet... Pewien niespełniony malarz pokazał wam czym grozi pycha...no ale jak zwykle nic nie zrozumieliście. Znajdzie się kolejny i tym razem pewnie nie zostanie już nikt, kto miałby zrozumieć. I dobrze,bo sami na to pracujecie od wieków. Tuwim był inny, bo najpierw określał się jako Polaka, a dopiero potem jako Żyda. Kochał Polskę. Wy kochacie tylko siebie i pieniądze.

Dzmc

A Ty się nauczyć pisać po polsku.

Euphorion666

Dobrze tak zrobie.

Euphorion666

Mazel tov!

Euphorion666

A ty masz we krwi bluznierstwo.

Dzmc

A Ty gówno.

Dzmc

powiedz to Kubackiemu !

ocenił(a) film na 6
Dzmc

Widać że nie znasz historii

Dzmc

Ten naród nic nie osiągnął, poza strzelanidm do palestynczykow musi sie jakos wybijać

Dzmc

Bardzo mądre podejście. Każdy z nas ma jakieś tam korzenie ,w sumie niewiadomo czy jakiś pra pra dziadek nie był Żydem czy innej narodowości- liczy się kto się gdzie urodził. Sam Hitler też miał przodka Żyda i mimo to tępił innych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones