PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31432}

Nietolerancja

Intolerance: Love's Struggle Through the Ages
7,3 2 512
ocen
7,3 10 1 2512
7,9 16
ocen krytyków
Nietolerancja
powrót do forum filmu Nietolerancja

Ambitne tak formalnie, jak i myślowo, do tego zrobione z imponującym rozmachem i pełne napięcia, zwłaszcza w finale, choć sam dobór wątków wątpliwy.
Więcej o filmie - http://czipsydwa.wordpress.com/2013/04/04/wszystkie-smaki-kina-16-nietolerancja- 1916/#more-1106

ocenił(a) film na 10
czipsy_dwa

Lubię waszego bloga, ale z uprzejmości warto byłoby wspomnieć, iż tekst na blogu zerznięto z książki Kino NIeme.

ocenił(a) film na 8
Niskobudzetowy

Pisząc o filmie posiłkowaliśmy się "Kinem niemym", bo też o wielu aspektach filmu bez źródeł pisać nie sposób (np. dane liczbowe dotyczące frekwencji, kosztów produkcji i zysków, ilości statystów itp., jak również ówczesny odbiór filmu), ale zarzut o "zerżnięciu" notki to jednak gruba przesada. Inna sprawa, że przypis o źródle informacji pojawić się powinien, tu masz słuszność, dlatego od razu poprawimy tekst i uzupełnimy tę informację.

ocenił(a) film na 10
czipsy_dwa

No może faktycznie trochę przesadziłem, ale akurat czytałem ten fragment o Nietolerancji i zauważyłem spore podobieństwa. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
czipsy_dwa

Niewątpliwie jeden z kamieni milowych w rozwoju światowej kinematografii i znakomite inscenizacyjnie widowisko.Z drugiej strony mocno nadgryziony zębem czasu. Rozwleczona fabuła i chaotyczne prowadzone wątki lepiej sprawdziły by się w oddzielnych filmach, co pierwotnie było zamiarem Griffitha. P.S. Blog bardzo interesujący :)

ocenił(a) film na 7
LoneGunman

Dla mnie kamień węgielny światowej kinematografii. Film przeplata różne gatunki. Jest filmem niebywale ambitnym, ale bardzo nierównym. Poszczególne wątki, nie są jednakowo dobre.Widać, że kręcony był bez scenariusza. Powinno się zobaczyć ten film i uwzględniać, że ma już 100 lat.

alpinos

Dzięki filmom jak ten powstają później teorie, że nieme kino całe takie było, naiwne w treści, chaotyczne w przekazie, przerysowane w grze. Za 100 lat będą oglądać Marvela i takie same opinie będą mieć o naszych czasach. Sami oceńcie czy sprawiedliwie.

użytkownik usunięty
czipsy_dwa

Jak dla mnie wątki są bardzo dobrze dobrane.Tylko wątek hugenocki słabnie wraz z rozwojem filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones