PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1036}

Nietykalni

The Untouchables
7,8 100 759
ocen
7,8 10 1 100759
7,3 30
ocen krytyków
Nietykalni
powrót do forum filmu Nietykalni

Dramat!

ocenił(a) film na 5

Ludzie, czym wy się tutaj zachwycacie?! To jest jakaś pompatyczna bajeczka, wykonana z nienależytą dbałością o realia i szczegóły. Porównania do Ojca Chrzestnego? Kpina! Zachwyty nad grą Connery'ego? Jak dla mnie nie zasłużył na Oscara Klasyka kina? No proszę.. Jedynie genialny-jak zawsze- De Niro ratował to... coś.

marek94

Prawda!

użytkownik usunięty
marek94

Zgadzam się z założycielem tematu. Schematyczny film.

ocenił(a) film na 7
marek94

jak dla mnie to filmy gangsterskie opowiadane od strony prawa nie maja racji bytu w ogóle :)

ocenił(a) film na 8
marek94

marek lat 16 ZnaFca jestes juz pelna geba, ostatnio na tym portalu sami Znafcy jak z koziej dupy traba obrodzili;)

p.s.
dobrze ze sa jeszcze inne portale gdzie takich ZnaFcow jak tutaj mozna ze swieczka szukac;)

ocenił(a) film na 5
grzes1962

Każdy ma prawo do własnego zdania. Wcale nie jestem znawca, jednak widzę, że ty za takiego się masz.. Więc zejdź ze mnie koneserze i udaj się na twoje elitarne strony dla prawdziwych znawców kina.

ocenił(a) film na 5
marek94

Jeśli jednak podoba ci się infantylny, naiwny i mało oryginalny film.. ok. Bajeczka dal dorosłych-tak go określę. Poza tym, mój wiek nie ma tu nic do rzeczy.

marek94

nie chcę nic mówić, ale w przeciwieństwie do "Nietykalnych" "Ojciec Chrzestny" to fikcja, a film jest jak najbardziej gangsterski.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
tuba_83

Wybacz, ale oczekiwałem czegoś bardziej ambitnego, a nie kolejnego filmu typu Rambo czy Terminator ( w nieco innym wydaniu). czy to dobrze się oglądało? Wątpię, mnie ten film po prostu drażnił.

ocenił(a) film na 9
marek94

w sumie kazdemu co innego sie podoba

ocenił(a) film na 9
grzes1962

Fakt. Filmweb zajeli młodzi barbarzyńcy

marek94

Wg ocen ten film jest zdecydowanie przeceniony. No i w sumie dopiero przy jego oglądaniu zauważyłem jakim drewniakiem jest Costner :D
Connery mi się podobał, ale za mało tam miał do zagrania żeby nazwać tą rolę wybitną, z pewnością dobra rola, zdecydowanie wyróżnia się na tle wspomnianego wcześniej Costnera :D. De Niro oczywiście dobry ale też co on tam miał do zagrania. Zdecydowanie za dużo Costnera, jest to aktor przeciętny który potrzebuje roli specjalnie dla niego, czyli najlepiej takiej jak w Bodyguard gdzie miał grać małomównego milczka nieokazującego uczuć.

creo

creo a nie pomyślałeś o tym, że rola ''drewnianego'' Costnera w tym filmie jest celowa?

mmalecki1984

Muszę przyznać, że twoja odpowiedź dała mi do myślenia, jednak żeby skonfrontować tę nową ideę musiałbym jeszcze raz obejrzeć film. W przeciągu najbliższych 20 lat może to zrobię ;D

ocenił(a) film na 6
marek94

A ja się zgodzę, nie ma porównania do Ojca Chrzestnego. Może i OC jest fikcją, ale postać Vito była wzorowana na prawdziwych gangsterach. Connery grał dobrze, tylko, że mało, w sumie on ratował poniekąd cały film. Muzyka jak z 'Indiany Jones'a', co kompletnie nie pasowało do filmu. No i bardzo przeintelektualizowany Al Capone, scena w której wzrusza się w operze była już totalnym przegięciem. W sumie może i dobrze się ogląda, ale film ogólnie słaby.
Chociaż jedną scenę na pewno trzeba docenić - scenę na schodach.

ocenił(a) film na 3
Podziemna

ten film jest gówniany jak mało co, załamałem się oglądając to teraz, po wielu latach...

ocenił(a) film na 7
marek94

nie przepadam za tym gatunkiem, fabuła była oczywiście przewidywalna, pompatyczność czasami aż zgrzytała, ale zdjęcia, praca operatora była WY - BI -TNA! No i scena na schodach... albo chociażby cudowna kompozycja kadru w pierwszej scenie.

ocenił(a) film na 8
lidith

Ja uwielbiam takie kino, znaczy tego gatunku, ale... po tym filmie spodziewałem się więcej. Na miejscach Costnera i Connery'ego powinni zagrac inni aktorzy, dlatego, że oglądając film z tą dwójką miałem wrażenie, że to jakaś hollywoodzka produkcja przygodowa... Miałem większe oczekiwania. Oczywiście De Niro jak zwykle zagrał bardzo dobrze, mimo tego, że wystąpił w kilku scenach. A te z kijem bejzbolowym i wózkiem na schodach wygrały zawody ;] Wg mnie ten film ratuje DeNiro i fakt, że produkcja ta nawiązuje do autentycznych wydarzeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones