PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583390}

Nietykalni

Intouchables
8,6 678 497
ocen
8,6 10 1 678497
6,6 46
ocen krytyków
Nietykalni
powrót do forum filmu Nietykalni

Głupcy

ocenił(a) film na 4

Jak to się stało że tyle ludzi oceniło ten film tak wysoko, że ma 3 miejsce w rankingu? Gorąco się sprzeciwiam średniej ocenie Nietykalnych i apeluję do ludzi aby nie oceniali filmów jeśli
maja to robic tak nieudolnie

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Ciekawi mnie, czy masz na myśli to, że film jest beznadziejny czy wręcz przeciwnie - genialny? Według mnie miejsce jak najbardziej zasłużone.

ocenił(a) film na 4
magdalenac12

czyli uważasz że istnieją tylko 2 lepsze filmy? Zapewniam że lepszych filmów jest duużo więcej, co najmniej tysiąc. A i pewnie jeszcze więcej. Ale rozumiem że ludzie mogli tych filmów nie widzieć, nie oczekuję że zobaczę dla przykładu Tokijską Opowieść czy nawet Złodziei rowerów w top 10 filmwebu, zdaje sobie sprawe że większość ocen pochodzi od ociemnialego pokolenia nastolatków uznających Pamiętnik za szczytowe osiągniecie kinematografii, ale umiejscowienie Nietykalnych powyżej takich filmów jak Ojciec Chrzestny 2, Amadeusz, Czas apokalipsy, to jakas profanacja

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Ale trzeba też brać czasami gatunek pod uwagę. Niektórzy ludzie nie mogą przełknąć filmów biograficznych, gangsterskich etc. Tutaj ludzie oceniają film na podstawie tego, jak im się on podobał (no nie zawsze, ale to już trole, a nie ludzie...). Większości bardziej przypadł do gustu ten. O gusta nie ma się co spierać! Mi osobiście kilka filmów spodobało się bardziej od tego. Choćby "Requiem dla snów". Ale innym już nie spodobał się tak, jak mnie. Nie wykłócam się z nimi, że jak można to tak nisko oceniać itp. Są ludzie, którzy oceniają "Kac Wawę" na 10, więc bierz pod uwagę ich poziom intelektualny i wiek, nie przekraczający lat 6. Oni nie są w stanie zrozumieć tych filmów "cięższych" i najzwyczajniej w świecie zaniżają średnią wystawiając 1. Są, jak to się mówi, gusta i guściki.

ocenił(a) film na 4
magdalenac12

to prawda, ale chodzi raczej też o to że inne rankingi - choćby na imdb - są bardziej ogarnięte i nie ma takich kwiatków jak nietykalni na 3 miejscu, a więc czemu polski ranking musi być taki upośledzony?
No szkoda.

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Ja mu daje 10 ty mu możesz dać 1 i mam na to wyj..ane. Skoro oceniam wysoko to mi się podobał co nie znaczy, że film musi być dobry w powszechnie przyjętych kryteriach oceniania, choć uważam, że ten jest świetny. Nie uważam, żeby byly tylko 2 filmy lepsze, ale w czym ci to przeszkadza? Szukasz klucza choć te drzwi nie mają klamek.

ocenił(a) film na 4
przemekhe

W czym mi to przeszkadza. Hm, a jakby - dam skrajniejszy przykłąd - zmierzch był na pierwszym miejscu w rankingu tworzonym przez polaków, i gdzie byś nie chodził wszyscy by Ci polecali go bo jest najlepszy na świecie. Czujesz chyba wtedy że coś nie tak jest ze światem.
Jasne że każdy ma swój gust, ale gdy kretyni przekładają gówniane filmy nad moje ulubione to chyba jasne że jest mi smutno, bo bardzo chciałbym żeby moje ulubione filmy były docenione.

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Ludzka glupota już dawno przestała budzić mój podzi. Każdy chciałby aby jego ulubione filmy były wysoko oceniane przez ogół społeczeństwa, no ale niestety nie zawsze mamy czego chcemy.

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Bo, niestety, polskie społeczeństwo - w sporej części - też jest upośledzone...

ocenił(a) film na 8
magdalenac12

toś prawdę powiedziała:) , niestety poziom wypowiedzi ludzi na forach to potwierdza...


magdalenac12

jeśli spodobał się tobie jakiś film to wypadałoby znać jego poprawny tytuł? nie?

użytkownik usunięty
M0RiARTY

filmów nie można oceniać pod względem rankingu, to jest ranking oceny ludzi czy im się to podoba czy nie.
Ten film jest genialny i nie masz argumentów aby to podważyć.

ocenił(a) film na 4

haha nie mam mówisz? A co jak powiem że film nie jest genialny bo twórcy to naiwni, kiepscy reżyserzy którym brakuje subtelności podejmowanych przez siebie tematach? I że pełno tu nieprzekonywujących dialogów oraz znanych hollywoodzkich klisz (pomimo że francuski film)? To nie są argumenty?
Ultrasentymentalne i fzruszajace gówienka jak to nie są genialne.

użytkownik usunięty
M0RiARTY

jak już, to wzruszające i przy tym filmie nie ma się do czego wzruszać, fajnie opowiedziana historia dwóch ludzi.

ocenił(a) film na 4

'fzruszająca' to chyba po prostu ironiczna wersja słowa 'wzruszająca'. A jak ironiczna, to nie musisz mi tłumaczyć że nie ma się do czego wzruszyć- taki sam był sens mojej wypowiedzi.

użytkownik usunięty
M0RiARTY

Obejrzyj film jeszcze raz przemyśl co masz powiedzieć, a później tego nie mów.

ocenił(a) film na 4

Pozwól że nie skorzystam z tej twojej filozofii bo chyba po prostu nie za dużo w niej logiki wiesz :):):)

ocenił(a) film na 10
M0RiARTY

twoja wypowiedz jest żałosna .

ocenił(a) film na 4
Tomek_Karolczak

Właśnie przez takich jak ty się żalę, jeśli jestem żałosny to przez ciebie! Oceniles tylko dwa filmy na 1, tylko te które są w rankingu powyżej Nietykalnych. Jesteś troll. Śmierdzisz.

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Pewnie założył konto tylko dlatego, aby się tu wypowiedzieć. I zrobić taką głupotę, o której wcześniej pisałam. Kurczę bladę, powinno się konta kasować takim użyszkodnikom...

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

W kategorii ogólnej zgodzie się, że ten film nie powinien być tak wysoko ale np w kategorii komedii jak najbardziej zasługuje na wysokie miejsce a ponieważ na filmwebie nie ma jeszcze takiego rozdzielenia wiec jest jak jest.

ocenił(a) film na 7
z1s

Ten film nie zasługuje na top 200 , a co dopiero na top 3.
Wielkie nieporozumienie pokazujące,że dzisiejsza młodzież nie zna się na ocenianiu filmów.

mackal83

Żeby tylko młodzież...

ocenił(a) film na 10
mackal83

Czy możesz napisać jakie błędy popełnia dzisiejsza młodzież oceniając filmy a także podać przykłady jak oceniali filmy ludzie którzy dziś mają 30, 40 czy 80 lat. Zgodzę się, że użytkownik np. Tomek_Karolczak troluje ale nie dlatego bo ocenił nisko Ojca chrzestnego czy Skazanych na Shawshank (przecież mogły mu się nie spodobać) tylko dlatego, że konto założono niedawno i oceniono kilka filmów. To że coś według was nie wygląda tak jak tego byście chcieli to nie znaczy, że coś jest nie w porządku. To niestety nie fizyka czy matematyka gdzie można obiektywnie dokonać oceny.

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Nie rozumiem waszego psioczenia. Film jest wysoko, bo tak ludzie na niego głosują. Podoba im się, to dają po 10. Gdyby był zmierzch na 10 miejscu - trudno, widocznie większość ludzi go lubi, to zasługuje na to miejsce. Mam inną opinie, ale to większość decyduje. Jedni uważają, że dla nich to jest arcydziełem, dla innych inny film jest arcydziełem. Pulp Fiction nie podobał mi się, a jest wysoko w rankingu. Trudno, większości się podoba, mi nie. Ale nie będę pisać o tym, że większość to głupcy, bo jak im może się ten film podobać? 100 ludzi i dla każdego z osobna inaczej powinna wyglądać pierwsza setka. To, że ktoś uważa, że ten film nie jest arcydziełem nie musi mieć racji, ale równie dobrze może być na odwrót ;),

ocenił(a) film na 8
19sawyer91

Dobrze powiedziane. Pełno jest głupich tematów w stylu "ocena 8,5??? straciłem wiarę w ludzi." Dla mnie miarodajna jest ocena znajomych z FW. Jeśli mamy podobny gust to możliwe, że dany film mi się spodoba i tyle. Często też odkrywam dobre filmy o których istnieniu nie miałem pojęcia.

ocenił(a) film na 7
M0RiARTY

Jeżeli oznaką głupoty jest ocenianie filmu zgodnie z własnym przekonaniem, to tysiąc razy bardziej wolę "głupotę" osoby, która dała temu filmowi 10/10, niż głupotę, która prowadzi do zakładania takich tematów.

ocenił(a) film na 4
Mr_MarQx

Właśnie chodzi mi o to, że gdyby ludzie oceniali zgodnie z własnym przekonaniem to nie ma szans żeby ten przeciętny film wylądował na 3 miejscu. To oznacza że za tym stoją trolle dające nietykalnym maxa po to żeby np wyprzedził jakiś tam film którego nie lubią. Masz tu przykład, Tomek Karolczak. Takich dzieci na tej stronie jest mnóstwo.
Gdyby tylko rozdawali 10/10 mniej bezmyślnie byłoby wszystko ok, a tak co drugi profil na FW ma połowę filmów ocenionych na 1, a drugą połowę na 10.

ocenił(a) film na 7
M0RiARTY

Pewnie tyle samo jest takich trolli, które dają temu filmowi 1/10. Normalni ludzie i użytkownicy oceniają zgodnie z własnym przekonaniem, a nie twoim. Dlatego ta ocena ci nie pasuje.

ocenił(a) film na 4
Mr_MarQx

Nie pasuje mi bo tych normalnych użytkowników jest na tym portalu za mało, kretynów powinno się tępić tak jak się to robi na imdb. Uważam że ten film jest max na 5/10 ale nie oczekuję że zobaczę średnią 5.0, tak naprawdę każda średnia dla tego filmu, w granicach rozsądku potężnie by mnie j**ała, ale 8.7 i 3 miejsce w rankingu oznacza że coś już jest tu nie tak.

ocenił(a) film na 7
M0RiARTY

Ten film jest po prostu kochany przez masy. Ja sam dałem 7/10, ale nie przeszkadza mi w ogóle, że 240 tys. innych ludzi oceniło go w większości jeszcze lepiej.

ocenił(a) film na 4
Mr_MarQx

Samo to że ocenili lepiej mi też nie przeszkadza, nie jestem nazistą, rozumiem że są gusta, każdy ma własną opinie, bla bla itd. Ale ja tutaj mówię o skrajnościach gdzie film ten dostaje nadnaturalną chwałę i cześć. Rozumiem również że masy go uwielbiają, zadziwiająco wysoką średnią ma też na choćby imdb (niby ogarniętej stronie) no ale przynajmniej na tyle ogarniętej że film ten nie wpieprza się tam do top 10. A wpieprzanie się do top 10 ja, rozumiem już za skrajność.

ocenił(a) film na 7
M0RiARTY

Na imdb.com jest na 49 miejscu top wszech czasów. I to jako francuski film, który praktycznie nie istniał w amerykańskich kinach ($10 mln). U nas stał się jednym z największych przebojów roku (prawie 800 tys. widzów). W Niemczech był najpopularniejszym filmem roku 2012 gromadząc 9,1 mln widzów(otwarcie na poziomie 295 tys. widzów), we Francji stał się trzecim najpopularniejszym filmem w historii gromadząc 19 milionów widzów. Myślisz, że bez powodu zgromadziłby takie tłumy? Ten film to fenomen. Ludzie go kochali. Widać to po ocenach.

ocenił(a) film na 4
Mr_MarQx

Na imdb jest tak wysoko no bo fakt, jakieś 95% ocen dali europejczycy, a w europie był hitem. 45 miejsce, no nieźle. Ale jak to się ma do mojego bólu dupy o 3 miejsce w polskim rankingu? Poza tym, gdyby popularność miała być miarą jakości filmów i ich średniej, to czemu nie widzimy w żądnym rankingu titanika? Zgromadził tłumy, TAKIE tłumy, ale po ocenach tego nie widać. To samo z wieloma innymi hiciorami box officowymi.
Nadal uważam że film jest absurdalnie przeceniany na tej stronie.

ocenił(a) film na 7
M0RiARTY

"Titanic" i "Nietykalni" to jednak dwa różne filmy. Po prostu zrozum, że "Nietykalny" to totalny crowd-pleaser, stąd ta wysoka ocena.

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 10
M0RiARTY

Naprawdę uważasz, że znaczna część lub większość użytkowników to trole?
"Samo to że ocenili lepiej mi też nie przeszkadza..." no chyba nie do końca " tak naprawdę każda średnia dla tego filmu, w granicach rozsądku potężnie by mnie j**ała, ale 8.7 i 3 miejsce w rankingu oznacza że coś już jest tu nie tak.": film ten nie wpieprza się tam do top 10. A wpieprzanie się do top 10 ja, rozumiem już za skrajność"
Jeżeli możesz podaj również źródło na podstawie którego oparłeś stwierdzenie "Na imdb jest tak wysoko no bo fakt, jakieś 95% ocen dali europejczycy, "

" jak to się ma do mojego bólu dupy o 3 miejsce w polskim rankingu" pozwolę sobie spróbować wyjaśnić. Jak stwierdziłeś wcześniej " Zapewniam że lepszych filmów jest duużo więcej, co najmniej tysiąc." czyli jesteś wstanie niechętnie zaakceptować fakt, że użytkownicy pominęli 955 filmów które były lepsze ale jak pominą 997 to masz ból dupy. Baza filmwebu to 539032 filmy, myślę że znajdziesz o wiele więcej niż tysiąc filmów które Ci się spodobają i ustawiłbyś je wyżej w rankingu niż nietykalnych ale ciągle będziesz miał ból dupy gdy inni chętniej polecą nietykalnych.

"Poza tym, gdyby popularność miała być miarą jakości filmów i ich średniej, to czemu nie widzimy w żądnym rankingu titanika" dlatego że nie liczy się ile osób obejrzy film a ile i jak go ocenią.

ocenił(a) film na 4
anodis

Tak, naprawdę tak uważam. Autentycznie. Bez kitu.

proszę źródełko :) http://www.imdb.com/title/tt1675434/ratings?ref_=tt_ov_rt
Na niemal ćwierć miliona głosów jedyne 12 tysięcy pochodzi od amerykanów. To raczej pewne że większość ocen pochodzi z Europy gdzie był hitem, a nie z jakiś chin czy afryki kongo :)

Nie jestem w stanie zaakceptować faktu że użytkownicy pominęli 995 lepszych filmów. Nigdy nie napisałem że jestem. Obojętnie jaka pozycja Nietykalnych w top 10, czy w top 50, czy nawet w top 100 jest nie do zaakceptowania.

Na pytania retoryczne nie musisz odpowiadać. Nigdy nie musiałeś. Nie rób więc tego.

ocenił(a) film na 10
M0RiARTY

Ja natomiast nie uważam, żeby większość trolowała jednak ciężko będzie udowodnić kto ma rację.

Dzięki za źródło, Faktycznie europejczycy zawyżyli ocenę o 0,4 punktu, oczywiście 12216 ocen szału nie robi ale nie zmienia to tego, że ci co ocenili,wysoko.

Nie zamierzałem Ci niczego wmawiać, po prostu tak zrozumiem twoją wypowiedź. Odczułem że 45 pozycja sprawia Ci znacznie mniej bólu niż 3, w końcu nieźle nie jest źle.

Ja na pozycję tego filmu w jakimś rankingu nie zwracam uwagi, ponieważ rzadko trafiają się osoby o identycznych gustach co do np.1000 najlepszych filmów a co dopiero 100. Brak sztywnych wyznaczników jakie miałyby być używane do tworzenia rankingów, skreśla celowość ich tworzenia.
Całkowicie rozumiem Twoją ocenę filmu i pozycji w rankingach ale to Twoja opinia wiec jak pisałem wyżej, to że coś według nas nie wygląda tak jak tego byśmy chcieli to nie znaczy, że coś jest nie w porządku.

Tak naprawdę to nie muszę odpowiadać na żadne pytania. Niestety nie zrozumiałem, które pytanie było retoryczne.

M0RiARTY

przyłączam się i kompletnie nie rozumie fenomenu tego filmu

ocenił(a) film na 7
sabciaa

Nie porównujcie Titanica z tym filmem.
Przede wszystkim to są 2 różne gatunki filmowe,a po drugie klasa jakości(titanic 9/10,nietykalni 7/10)

ocenił(a) film na 10
mackal83

Zgodzę się co do gatunków ale jakościowo nietykalni 10/10 titanic 5/10 :)

M0RiARTY

oceniłem na 10 i jestem z tego powodu zadowolony :)

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

zgaduje że ktoś tu tylko ogląda puste komedie romantyczne

ocenił(a) film na 4
karolina1235

miernie zgadujesz

ocenił(a) film na 4
M0RiARTY

strasznie miernie

ocenił(a) film na 4
M0RiARTY

A nietykalnym do kom rom wcale tak wiele nie brakuje :) Tzw buddy movies i komedie romantyczne maja wiele wspolnego.

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

oj znowu mierny :/

ocenił(a) film na 10
M0RiARTY

Połóż się spać człowieku ;)

ocenił(a) film na 4
OlciaxGlamcio

Zrobiłbym to, ale gdy ktoś mi tu zgaduje że oglądam same puste kom rom to mam straszną ochotę uświadomić mu jak nędznym jest zgadywaczem. Niech wie.

M0RiARTY

Rozbierz sie do naga, przykuj do iglicy pałacu kultury i rozpocznij protest głodowy.
A jak to nie wpłynie na zmianę pozycji Nietykalnych w rankingu, to się na tej iglicy powieś.

BTW głupcy, to Cie zrobili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones