PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832195}

Niezłomni

Resistance
5,8 1 188
ocen
5,8 10 1 1188
Niezłomni
powrót do forum filmu Niezłomni

Za chwilę holywood nakręci film, w którym pokażą swoją "prawdę", że francuzi i żydzi wygrali wojnę. Nie wiem czy w nim już tak nie zrobili, ponieważ nie oglądałem tego filmu z jednej przyczyny, jest to podobno gatunek biograficzny, a w opisie są bzdury.

ocenił(a) film na 6
spizu

Czyli jedyne prawidłowe filmy jakie można kręcić to o bohaterskie Polaków?

hagen_filmweb

Nie, prawidło powinno się kręcić na podstawie prawdy historycznej ( jeśli w opisie jest biograficzny). Nie ważne o kim,

ocenił(a) film na 1
hagen_filmweb

Drogi hagenie, wskasz mi te filmy o ,,bohaterskich" Polakach?

Shadow_dawnego_ggggggg

Wyrok na Franciszka Klosa Wajdy, W ciemnosci Holland, Poklosie.

ocenił(a) film na 1
ajron1960

Franciszek Klos - głowny bohater to polski kolaborant,
W ciemności - zaj..ty koniec: główny bohater ginie, a ludzie mówią, że to kara za ratowanie Żydów,
Pokłosie - nie ma co mówić.

spizu

Przecież to tylko jeden z kawałków historii drugiej wojny światowej. Ta historia akurat działa się we Francji.

ZipZiom

Napiszę to tylko raz, bo nie mam ochoty tracić czasu. Otóż, nie chodzi o to kto, jest bohaterem, tylko to, żeby pokazywać
prawdę. O waleczności Żydów w czasie IIW nie ma mowy. O kolaboracji z agresorem w początkowej jej fazie, jak najbardziej. Dlatego denerwuje mnie gdy prubują zakrzywić rzeczywistość takimi produkcjami z gatunku biograficzny. Niech reklamują jako film sci-fi i problemu miał nie będę.

spizu

dokładnie tak

spizu

Ten film za bardzo nie opowiada o waleczności żydów. Opowiada raczej o tym jak próbowali uciec przed Niemieckim najeźdźcą. Film skupia się na dwóch osobach! Główny bohater Marcel Marceau i Niemiecki zbrodniarz wojenny Klaus Barbie. Film opowiada o tym jak Marcel Marceau uratował od śmierci co najmniej 70 żydowskich dzieci. Chodziło mi o tą prawdziwą historię, którą opowiada film. Po obejrzeniu filmu sprawdziłem czy faktycznie tak było!? Marcel zmarł w 2007 roku. Klaus Barbie w 1983 roku został wytropiony i aresztowany w Boliwii. Zmarł w 1991 roku w więzieniu we Francji. A Francuski ruch oporu!? Może jakiś istniał!
Zaledwie 2% dorosłych Francuzów zaangażowało się w aktywną i długotrwałą walkę z Niemcami i reżimem Vichy. We wczesnej fazie działania było kilka tysięcy stałych członków Ruchu Oporu, w 1942 roku kilkadziesiąt tysięcy, na początku 1944 roku ponad 200 tysięcy. Dopiero pod koniec 1944 roku, gdy wojna była już właściwie rozstrzygnięta, liczba uczestników Ruchu Oporu wzrosła do 500 tysięcy.

Po wojnie wydano około 270 tysięcy kart kombatanta. Otrzymali je ci, którzy przeżyli i potrafili udokumentować swoją przynależność, co najmniej trzymiesięczną, do Résistance lub znajdowali się na listach osób deportowanych za działalność konspiracyjną. U boku Francuzów walczyli również cudzoziemcy: antyfaszyści włoscy i niemieccy, hiszpańscy republikanie, Polacy, Ormianie oraz Żydzi. Decydując się na działalność podziemną, trzeba było liczyć się z możliwością denuncjacji, aresztowania, tortur, więzienia, egzekucji i deportacji. A więc nie jest to science fiction.

ocenił(a) film na 2
ZipZiom

Ale przyznasz, że film jest infantylny?

ocenił(a) film na 3
grd1

Insynuacja, że Niemcy po prostu wjechali i zajęli Polskę i nie było żadnych walk.
Hasła typu:
"Większość Europy się poddała, tylko ruch oporu w Lyonie stawia czoła nazistom" oraz
historie, że ojciec głównego bohatera uciekł jeszcze przed wojną do Francji, bo w Polsce byli antysemici, że żydowskie dzieci z Polski są wysyłane do Francji podczas wojny bo tam są bezpieczne, że w Lyonie działa największy ruch oporu przeciw nazistowskim niemcom w całej Europie.

Dla większości z Was, mogą być to nic nie znaczące, przypadkowe przekłamania. W rzeczywistości jest to fałszowanie historii i jej zmiana metodą powolnego gotowania żaby.

ocenił(a) film na 2
roddick

Dlaczego do mnie kierujesz tą wypowiedź? Dla mnie ten film jest bajką dla dzieci, do tego kiepsko zrobioną.

ocenił(a) film na 3
grd1

Dlatego do Ciebie, wydałeś mi się najbardziej racjonalny w tym gronie..

grd1

Tylko prawda jest taka, że o Żydach w czasie wojny powstają przede wszystkim bajki. O policji żydowskiej ani jednej produkcji, tej prawdziwej policji w Judenratach.

roddick

Obrzydliwe opinie o Polakach to efekt nienawiści do nas przede wszystkim środowisk żydowskich i udana proba falszowania postawy Żydów w Judenratach. Polecam książkę Charasińskiej o gettcie w Łodzi, tam jest opis prawdziwy bez lukru.

ZipZiom

ZipZiomie przywróciłeś we mnie wiarę, że na filmwebie są nie tylko głąby i gimbaza. Dzięki

ocenił(a) film na 7
spizu

Czyli po pierwsze, nie oglądałeś filmu.

Po drugie, masz pretensje, że ktoś nakręcił film o Żydach i Francuzach insynuując, że film zakłamuje historię. Ale go nie oglądałeś.

skalp_el

Bez oglądania wiadomo jakie jest przesłanie filmu. Tak żal naszych rodaków, którzy zginęli w czasie wojny z rąk Niemców, a potem z rąk Żydów z UB.

ajron1960

Z rąk Zydów z UB - Można prosić o źródło informacji czy praktykuje Pan własną historię?

buterfly

Opracowania historyków np.Terlecki, Paczkowski, Szwagrzyk. Przeczytaj wywiad Mazurka z Szewachem Weissem, gdzie mówi o mordercach żydowskich w UB. W przybliżeniu po wojnie Żydzi to 1% ludności Polski, w UB jest ich 2-5%, podczas gdy na stanowiskach od naczelnika wydziału wzwyż 37%. A na samym czele Berman.

ajron1960

Polecam ci zatem inny wywiad z Panem Markiem Edelmanem. https://www.centrumdialogu.com/o-nas/marek-edelman/wywiad-z-markiem-Co mówi na temat UB i narodowości, która dominowała w UB.

buterfly

Na pewno podasz źródła o największym powstaniu w Warszawie, tym getcie. O Powstaniu Warszawskim cisza.

ajron1960

https://www.jhi.pl/artykuly/marek-edelman-o-powstaniu-warszawskim,697 - Wklejam tak aby pamiętać że Żydzi również uczestniczyli w walce o Warszawę chociaż im to utrudniano.

ocenił(a) film na 1
spizu

Dla FB ,,bzdurny" to jest ten film dokumentalny:
https://technologia.dziennik.pl/internet/artykuly/8075418,cenzura-facebook-szef- ipn-jaroslaw-szarek-reklama-film-maly-oswiecim.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones