PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629764}

Niezgodna

Divergent
7,0 212 321
ocen
7,0 10 1 212321
4,9 13
ocen krytyków
Niezgodna
powrót do forum filmu Niezgodna

Prawi - Pytanie

ocenił(a) film na 5

Może mi ktoś wyjaśnić ich miejsce w tej dziwnej społeczności, jaki był cel ich istnienia, jaką funkcje
pełnili? Teoretycznie stanowili system sprawiedliwości, i wszystko fajnie, ale pokazano nam; raz, że
było to stosunkowo spokojne społeczeństwo, a dwa, że wszystkie sprawy załatwiano wewnątrz
frakcji, i trudno mi uwierzyć, by Nieustraszeni lub Erudyci byliby zainteresowani ich usługami...

Podobnie zresztą Altruiści. Zatem co oni tam robili? Na logikę to oni powinni stanowić władzę
ustawodawczą, ale to w rekach altruistów spoczywała zarówno władza ustawodawcza jak i
wykonawcza, co też jest trochę dziwne, ale cóż, takie życie...

ocenił(a) film na 5
Herushingu

up, jest tu ktoś w stanie udzielić mi odpowiedzi na to pytanie?

ocenił(a) film na 7
Herushingu

SPOILER

Każda frakcja zajmowała się rozwijaniem jednej z potrzebnych cech, tak też prawi odpowiadali za prawość (prawidłowe postępowanie, prawdomówność), pełnili funkcje doradcze, ale jak słusznie zaważyłaś z punktu widzenia społeczeństwa miasta (a nie całego eksperymentu) byli zbędni, co też zostanie zauważone przez część populacji w kolejnych częściach.

ocenił(a) film na 7
wojok040

a nie pełnili funkcji sądowych? czy sądów może w ogóle nie było?

ocenił(a) film na 7
_nagash

Każda frakcja była na suwerenna i to ona sądziła i karała według własnych zasad swoich członków - przykład Erica w "Zbuntowanej".

ocenił(a) film na 9
Herushingu

tez mialam identyczna rozkmine :)

ocenił(a) film na 6
Herushingu

Wydaje mi się, że mogli rozpatrywać sprawy, które miały miejsce na styku różnych frakcji. Przez swoje wychowanie w wiecznej prawdomówności byli obiektywni. Ale to tylko moja opinia.

ocenił(a) film na 10
Herushingu

Byli takim jakby dopełnieniem do Erudycji

użytkownik usunięty
Herushingu

ogolnie caly ten system jest dosc debilny, ale moze w jego debilnosci jest metoda. zobaczymy co z niego wycisna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones