PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35612}

Nigdzie w Afryce

Nirgendwo in Afrika
7,2 3 195
ocen
7,2 10 1 3195
Nigdzie w Afryce
powrót do forum filmu Nigdzie w Afryce

Dziś po raz pierwszy mam przyjemność wyrażenia swojego zdania na słynnym "Filmwebie". Kilka godzin temu skorzystałam z Waszych zachęcających recenzji i udałam się - wraz z Reginą i jej rodzicami - w długą filmową podróż na Czarny Ląd. Nie żałuję! Równocześnie jestem w trakcie lektury "Białej Masajki" (przekł. Dariusza Muszera), która ukazała mi jeszcze inny obraz tej samej Kenii. Muszę przyznać, że ta 40-letnia różnica dot. czasu akcji (Corrine - bohaterka lektury - żyła tam pod koniec '80) niewiele zmienia w sposobie życia tubylców. Te same obrzędy (scena "pożerania" serca wołu, tańce, stroje), poligamia ("mam 3 żony i 6 dzieci - wszystkie darzą mnie szacunkeim"), dzielne kobiety sprzedające blisko torów ("dla mojej małpy":)) i posiadające określone obowiązki (woda, dzieci), niezapomniany urok chwili i miejsca... Dla zainteresowanych tematem - polecam lektury Corinne Hofmann, Ryszarda Kapuścińskiego i Johna Samuela Mbitiego (bardziej naukowo). A film - wyśmienity!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones