PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811327}
7,3 9 335
ocen
7,3 10 1 9335
7,4 15
ocen krytyków
Nimona
powrót do forum filmu Nimona

Za co to lubić?

ocenił(a) film na 4

Jedyna dobra rzecz w tym pseudo filmie (bo są to pocięte sceny sklejone w jedno bez ładu i składu) to charakter Nimony. Świat przedstawiony i jego historia a także origin story to parodia dla idiotów. Całe królestwo to jedno miasto otoczone PRZED CZYM? Ludzie to motłoch bez rozumu z wypranymi mózgami a sama Gloreth to kwintesencja 1000 letniej głupoty. Nie wspomniałem o homo bo mi to kompletnie nie przeszkadza ale też nie jest plusem bo i dlaczego miałoby nim być?

ocenił(a) film na 8
KisielGTX

Wiesz chyba generalnie o to chodzi w tym filmie. Że miasto otoczone jest murem obronnym przed absolutnie niczym, przez coś co stało się 1000 lat temu. To według mnie prawdopodobnie ma pokazywać jak my odgradzamy się nawzajem na rzecz dawno minionych dziejów. Co do zarzutu o zły montaż, nie widzę za bardzo w czym rzecz. Film czasami pocięty jest dynamicznie aby nadążyć za tak samo dynamiczną Nimoną, a czasami mamy normalne kadry dialogowe z uczestnictwem statycznych postaci. Jak w każdym innym filmie. Miejscami składnia cięć może rzeczywiście się gubić ale ja zwróciłem na to uwagę chyba tylko w jednej scenie.

ocenił(a) film na 4
KisielGTX

I jeszcze pseudointelektualizm dla ćwierć inteligentów. Porównajmy Artura ze Shreka, który potrafił zrozumieć że gdy wiesz kim jesteś przestajesz przejmować się że ktoś cię postrzega tak a nie inaczej z Nimoną co po 1000 latach doszła do wniosku o ja biedne woke, żyć mi się nie chce bo mnie nie lubią... Sorry ale dla mnie po tylu latach głównym problemem byłoby raczej znudzenie interakcją z rodzajem ludzkim. Bo ile można robić za lokalnego bożka, psotnego skrzata czy coraz to innego z ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones