PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8176}
7,5 24 228
ocen
7,5 10 1 24228
7,8 13
ocen krytyków
Noce i dnie
powrót do forum filmu Noce i dnie

Ja pamiętam z tego filmu 2 rzeczy:
1. Błoto, błoto, błoto tak jakby 120 lat temu lato nie występowało w przyrodzie,
2. Boooooguuuuumił, Boooooguuuuumił, Boooooguuuuumił pewnego dnia coś się zmieniło
Toooooomaaaaaaaszek, Toooooomaaaaaaaszek, Toooooomaaaaaaaszek
i tak przez cały film i serial.

ocenił(a) film na 9
stimgraf

Tomaszek byl dobry-olewał wszystko ,Bogumil umarł po zyciu wypelnionym pracą i nieodwzajemnioną miloscią,Barbara na koniec jadąc wozem z resztkami dobytku wsrod zamętu wojny wraca do wspomnień i dochodzi do wniosku że wszystko przeminelo i bylo na darmo-przygnębiająca wizja ludzkiego losu...

stimgraf

no bez przesady, przecież lato było pokazane, wśród kwiatów, ogrodów pól i lasów stał ich dom, bardzo pięknie było latem w Serbinowie, ja to pamiętam :)

ocenił(a) film na 8
jula86

pobrać się bez miłości i męczyć się całe życie... nie dziękuję :D

k_rach

Basia kochała swojego męża, tylko nie zdawała sobie z tego sprawy. Bogumił akceptował ją mimo jej wad, szanował i wspierał. I wbrew wszystkiemu dobrze, że wyszła zamaż - zyskała dom, oddanego towarzysza życia, kochającą rodzinę, do tego udało się jej uniknąć staropanieństwa, które przecież wtedy było powodem do wstydu.

ocenił(a) film na 7
Saray

Tylko czy nie jest to przykład niedobranego małżeństwa? Z drugiej strony kto by mógł wytrzymać z taką Barbarą i jej zmiennymi nastrojami, jak nie ostoja spokoju Bogumił.

stimgraf

haha:D
ale bez przesady, ja lato też pamiętam:P

stimgraf

Popieram. Szczególnie Boguuuuummmmmiiiiił, Tooooomaaaaaszeeeeeek - to wnerwiało mnie najbardziej. Pani Barańska wrzeszcząca przez cały serial....aktorka, dobrze grała jedynie te kwestie gdy miała być przewrażliwiona albo zdziwiona. Jednak to wrzeszczenie: porażka

ocenił(a) film na 7
stimgraf

Hehehe popieram. Jednakże dodam jeszcze zbyt częste zbliżenia na twarz Barbary i muzyka momentami głośna jak pierun ( no ale tak to jest z tymi starymi filmami, nie mieli wyczucia do muzyki i raz było dobrze, a raz za głośno)

Maly_debil

Szczególnie w ostatnim odcinku. Owa muzyka w ostatnich scenach "na wozie" daje po uszach ze zdwojoną siłą. Oczywiscie można sobie ściszyć, tylko, że wtedy nie słyszysz jakże "światłych" przemyśleń Barbary.
Serialowi dałam 6/10 - i to zawyżona ocena właściwie ze względu na 3 rzeczy - aktorstwo Jerzego Kamasa i Bińczyckiego i fakt nieźle zrealizowanej adaptacji książk Dąbrowskiej. Jednak wkurzający głos Michasi, i denerwująca Barańska i jej wrzaski (Boguuuuuumiiiiiłłł, Toooooomaaaaaszeeeek) przez połowę filmu i muzyka o której wspomnianio wyżej nie pozwala mi na danie wyższej oceny. Bo mnie męczyło to podczas oglądania. A obejrzeć w całości chciałam. Do końca. Jak zawsze oglądam do końca każdy film nawet najnudniejszy co by się przekonać jak się to kończy.

EM_DE_KE_AS

Barańska jest jedną z najlepszych aktorek w Posce.
Wyobrażacie sobie żeby ktoś inny krzyczał Tomaaaaaaaszeeeeek i Booooogumił.?
Bo ja nie :D Pani Jadzi nikt nie pokona. Zagrała fenomenalnie tak jak miała zagrać i zapewniam Was, że nikt by tego lepjej nie zrobił.

ocenił(a) film na 10
Maly_debil

Stare filmy i wyczucie do muzyki? To zobacz "Opowieści z Narnii", gdzie muzyka jest tak głośna, że telewizor trzeba ściszać o połowę, a dialogi tak ciche, że znowu trzeba ustawiać inną głośność.

ocenił(a) film na 9
stimgraf

.....lato wystepowalo aczkolwiek gorzej bylo z asfaltem.....stiiiiiimgraaaaaaaaaaf.

ocenił(a) film na 9
stimgraf

Rzeczywiście xD Boooguuumił!!! Tomaaaaaaaaszek! xD głównie to zapamiętałam :)

stimgraf

a ja zapamietalem ze baba caly film chorowala .. a facet pryk i umarl

ocenił(a) film na 6
stimgraf

Booooooguuuuumił !!! Tomaaaaaaaaaaaaaszek!!! I tak przez cały film,że tylko to się pamięta. Polecam obejrzenie skeczu na temat NOCY I DNI, naprawdę warto kabaret Jurki Noce i dnie http://www.youtube.com/watch?v=rJpjj87YkfE.

MagdalenaG_88

Ile wy szczyle macie lat? Myślę że jeszcze pryszcze nie wyciśnięte.

ocenił(a) film na 6
bapoza

24 lata,chyba wystarczą to wyrażania swoich opinii,że nie każdy film nas zachwyca.

stimgraf

Błoto było wszędzie - w Warszawie też , warto o tym poczytać

stimgraf

chyba byleś pod wpływem czegoś... podczas oglądania . Głupoty jakieś wypisujesz

stimgraf

Napoleon nazwał Polskę "Królestwem błota" i to chyba nie była metafora.

ocenił(a) film na 7
rogettom

we wrześniu '39 Polacy bardzo liczyli (bez skutku) na ulewną i paskudną jesień. Nie bez powodu mieliśmy najbardziej rozbudowaną kawalerię w Europie - w okresie wiosenno-jesiennym drogi przestawały istniec i jedynym środkiem lokomocji był rumak. ;)

Żeby oszczędzic spamu - serial dostaje 7/10 bo nie mogę się zdecydowac, czy "Boguuuumił" to zaleta, czy urok.

ocenił(a) film na 8
Aeraldo

serial jest najlepszy, te współczesne gówna nie umywają się do niego w żaden sposób.

ocenił(a) film na 8
komunistka

A no i bogumił i tomaszek nie było przez cały film/serial. Zaledwie w paru momentach/dwóch odcinkach. polecam nauczyć się liczyć.

komunistka

Ależ obrażasz fanów Zmierzchu i Pamiętników wampirów!!!!

użytkownik usunięty
stimgraf

Ta Basia wnerwiała mnie że hej

stimgraf

Tak w ramach ciekawostki, w Polsce najwięcej pada w lecie właśnie :)

stimgraf

Dawniej tak własnie wyglądały majątki drobnej szlachty, nie mówiąc już o chłopstwie. Wspomniane warstwy społeczne posiadały (o ile posiadały, bo najczęśćiej dzierżawiły) zbyt mało ziemi by ją "marnować" na kwiaty, klomby czy trawniki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones