PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133}
6,0 13 929
ocen
6,0 10 1 13929
4,8 4
oceny krytyków
Nocne graffiti
powrót do forum filmu Nocne graffiti

Myśląc o kinie akcji wszyscy mają w głowach strzelanki albo wyścigówy amerykańskie, nic dziwnego, że mało kto jest w stanie "Nocne graffiti" docenić. A tymczasem ten film ma scenariusz na światowym poziomie. Precyzyjnie napisana opowieść, wyraziści, zróżnicowani bohaterowie ("idzie Grześ przez wieś" - majstersztyk), świetne, organiczne dialogi ("a tej to się nogi nie zamykały"). Ale przede wszystkim wielki ukłon za niesamowite wyważenie dowcipu i tonu serio, które świetnie pracuje na napięcie. Przebitki na "śpiewającą" sąsiadkę czy kobiece nogi przechadzające się po ulicy - perfekcyjne wyczucie rytmu i klimatu. Scenarzyści, uczyć się nie tylko na "Milczeniu owiec"!

ocenił(a) film na 7
TomRumpel

Widzę, że nie jestem odosobniony, ktoś również zrozumiał piękno płynące z filmu. Muszę w pełni się zgodzić, niedoceniany, jak to zwykle bywa z naszym kiczowatym kinem. Miejscami naiwny, dla mnie było to plusem, bohaterowie przerysowani, klimat agentury. Generalnie świetnie oddany duch ówczesnych czasów. No i oczywiście VM ze Stankiewiczówną. Epopeja lat 90'.

ocenił(a) film na 8
TomRumpel

Bardzo dobry scenariusz od poczatku do ostatniej akcji

ocenił(a) film na 6
TomRumpel

scenariusz może i dobry, ale realizacja... powiedzmy, że Kasia Kowalska podjęła dobrą decyzję poświęcając się muzyce, a nie aktorstwu. spośród ról pierwszoplanowych jedyna warta uznania to Kossot (Marek Kondrat), niemniej Dedek, Ferency czy Wardejn też dobrze grali. Skrzynecka miała lepsze i gorsze momenty. sceny akcji, takie jak wyskok przez okno, wyglądały bardzo nienaturalnie i to jest niestety nie do wybaczenia, bo cały film wypada przez to tandetnie.

ocenił(a) film na 9
efka93

Ja uważam, że jeśli chodzi o aktorstwo, to paradoksalnie najlepiej wypadli właśnie ci, których wcale z aktorstwem nie kojarzymy: Kasia Kowalska, Kasia Skrzynecka i Robert Janowski.

ocenił(a) film na 10
TomRumpel

To był strzał w dziesiątkę. Świetny scenariusz, świetne dialogi, genialne zdjęcia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones