PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30700}

Nosferatu - symfonia grozy

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
7,7 33 894
oceny
7,7 10 1 33894
7,9 25
ocen krytyków
Nosferatu symfonia grozy
powrót do forum filmu Nosferatu - symfonia grozy

Nosferatu to prawdziwe arcydzieło jeśli chodzi o kino ubiegłego wieku. Lecz nie możemy porównywać
go do dzisiejszych produkcji. W Nosferatu nie bałem się niczego , nie czułem tej grozy , którą ogrom
osób chwali. Natomiast film , The Ring z 2002 roku przyprawiał mnie o ciarki na każdym kroku.
Pozwoliło mi to stwierdzić , że ogromna przepaść 80 lat sprawiła , że boimy się już tylko (no prawie)
efektów specjalnych i scen które można przewidzieć :/ Gra aktorska w dzisiejszych czasach schodzi
niemal na ostatni plan.

Dlatego też , chciałbym prosić zwolenników filmów nowych jaki i zwolenników klasyki filmowej, aby nie
oceniali ich tą samą miarą. Często bowiem widuje osoby dające filmowi Avatar 10 a Nosferatu 1 tylko
dlatego , że różnią się oprawą graficzną. Występuje to także odwrotnie ;) Fani Nosferatu dają 1
Avatarowi za kiepską grę aktorską a Nosferatu 10 za niczym niezastąpiony klimat kina grozy.

Powinno się oceniać film pod względem jego powołania. Avatar ma zachwycać efektami specjalnymi ,
a Nosferatu ma zmusić nas do wstrzymania oddechu swym klimatem. Chciałbym też zauważyć , iż
młodzież w moim wieku jaki i wiele osób chciałoby oglądnąć film który ich przerazi . Udają się do top
100 horrory a tu pierwsza 20 to prawie same filmy które ani trochę nas nie przerażą . To troszkę
niesprawiedliwe :/ W mojej opinii ranking horrorów powinien być podzielony na 2 części. Od lat 90 do
góry i od lat 90 w dół ;)

ocenił(a) film na 10
Mixerro1

Powinno się oceniać film tak jak komu się podoba. Co to ma znaczyć, że film ma zachwycać efektami, lub czym tam innym. Film to całość i tak się go powinno traktować; sęk w tym, że "Avatar" zachwyca efektami w 3D i nic poza tym, u mnie wystarcza to na 6 ale żeby 10 to już trochę za mało. A co do "Nosferatu" jak na rok swego wykonania to wychodzi całkiem nieźle. A co do dzielenia horrorów, to żeby przerażały to musi być przede wszystkim mroczna atmosfera, latanie siekier itp. to tylko dodatek, który w nadmiarze jest w stanie bardziej obrzydzać niż straszyć. Mnie w każdym razie takie horrorki typu "Piła" nawet nie przerażają bo nie ma w nich mroku a tylko jadka. A co do tej rozdzielności od lat 90 to pomysł bez sensu bo nie da się tak dokładnie rozdzielić tak sterylnie tego. Jest np. z lat 80 taki film "Martwe zło" i jak najbardziej pasuje do nowych standardów (akurat nawet przeraża) a jest "Rytuał", który powstał niedawno i tam prawie w ogóle nie jakiś tam trików.

Mixerro1

"Nosferatu ma zmusić nas do wstrzymania oddechu swym klimatem"

Nie NAS, tylko naszych pradziadków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones