PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30700}

Nosferatu - symfonia grozy

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
7,7 33 894
oceny
7,7 10 1 33894
7,9 25
ocen krytyków
Nosferatu symfonia grozy
powrót do forum filmu Nosferatu - symfonia grozy

czy warto obejrzeć ten film?, czy on jest straszny ?

ocenił(a) film na 8
mati0904

Straszny nie jest, ale jak najbardziej warto go zobaczyć.

ocenił(a) film na 9
mati0904

A co jest straszne? Piła?
Film jest genialny. Jeśli coś nagrane 100 lat temu potrafiło utrzymać mnie w napięciu (a mało który horror jest w stanie), to należą się temu pokłony.

pigandworm

Nie rozumiem tutaj porównania do Piły i zastanawiam się czy ten film oglądałeś/aś.
Piła to rewelacyjny film, z tym że moim zdaniem źle zakwalifikowany, gdyż jest to bardziej thriller psychologiczny niż horror. Mówię przynajmniej o pierwszych 2-3 częściach, bo potem jest już niestety o wiele gorzej.

ocenił(a) film na 10
pigandworm

Zgadzam się film trzyba w napięciu i może pare razy przestraszyć ciekawe aczkolwiek to iż najnowsze horrory mnie nie ruszają chyba że w nocy a ten horror oglądałem w środku dnia i nie zmieniło to tego iż był straszny.Gorąco polecam.

ocenił(a) film na 10
pigandworm

Popieram mimo przeszło 90 lat film zachował pełnię swojej grozy a widziałem już trochę starych horrorów i o wiele młodsze, nawet wśród tych lepszych już tak nie trzymają jak trzyma "Nosferatu".

ocenił(a) film na 10
mati0904

Moim zdaniem, naprawdę warto obejrzeć. Oczywiście trzeba być świadomym że ten film ma ponad 90 lat i momentami jest archaiczny. Na pytanie czy jest straszny, każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Dla zaprawionego w kinie grozy widza, raczej nie, dla osób wrażliwych - być może. Horror ten raczej należy odczytywać szerzej niż gotycką opowieść o wampirze, ale to już dla bardziej zainteresowanych tym okresem. Świetna rola głównego antagonisty, bardzo dobry klimat ( po 10 minutach zapomniałem, że to film niemy), naprawdę wciąga. Sceny na zamku - hipnotyzujące. Warto porównać sobie ten film z wersją z 1979, skądinąd też rewelacyjnej, ale dla mnie o jedną gwiazdkę gorszą od klasyka z 1922. Ja, polecam ten film każdemu, kto autentycznie interesuję się kinem, filmami grozy i chciałby zobaczyć jak to się zaczęło. Osobiście chciałbym zobaczyć reakcje ludzi na ten film w kinach w 1922 - nie znam nic porównywalnego z tego okresu, a już troche widziałem.

ocenił(a) film na 9
mati0904

Warto obejrzeć. Jest na swój sposób straszny, jednak w inny sposób niż większość współczesnych horrorów. Ogląda się go bardzo przyjemnie, co więcej, ma się ochotę do niego wracać.

ocenił(a) film na 9
mati0904

Widziałem wiele filmów o żywych trupach, zombie i wampirach i na palcach jednej ręki mogę wyliczyć kreacje które mogą się równać z Nosferatu. Schreck stworzył genialną postać - częściowo dotkniętą pośmiertnym stężeniem i pozornie niegroźną, ale sprytną i nieustępliwą, z łatwością osaczającą swoje ofiary.

użytkownik usunięty
YouzeQ

Wszystkie filmy o żywych trupach, zombie i wampirach to jest żenada. Nigdy nie uwierzę , że komuś się to podoba. Teraz już jestem pewien , że to administrator Filmwebu zakłada te wszystkie konta osób, które wychwalają te filmy .

twarzodłoń

ocenił(a) film na 9

Mało musiałeś widzieć w życiu, skoro widzisz świąt w czarno-białych barwach. Wszak prócz czarnego i białego jest nie tylko skala szarości ale i cała paleta kolorów, nieprawdaż?

Podobnie jest z filmami o zombie, żywych trupach (bo to nie to samo) i wampirach. Od wesołych komedii (Zombieland, Wysyp żywych trupów) czy slapsticku (Martwica mózgu) przez nawalanki do umarlaków w stylu MTV (Resident Evil) po rozważania nad naturą ludzką (28 dni później). Innymi słowy: dla każdego coś miłego.

ocenił(a) film na 9
mati0904

Warto! Polecam wyciszyć głos i włączyć Clinta Mansella.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones