PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30700}

Nosferatu - symfonia grozy

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
7,7 33 889
ocen
7,7 10 1 33889
7,9 25
ocen krytyków
Nosferatu symfonia grozy
powrót do forum filmu Nosferatu - symfonia grozy

ta "kolorowana" ??? i jakie roznce są???

ocenił(a) film na 10
shamar

Obie są oryginalne, w filmach niemych popularne było nadawanie poszczególnym scenom różnych odcieni. Z resztą same odcienie w różnych kopiach danego filmu bywały inne tak jak muzyka w filmach niemych nie jest uniwersalna jak w tych dźwiękowych.

ocenił(a) film na 7
denticulatus

To, żeś "odkopał" ;)

Więc uściślę - przecież oryginalnie nie puszczano tego w fioletowych czy żółtych kadrach. Mylę się?
Więc zupełnie nie rozumiem zabiegu "kolorowania" poszczególnych scen.

ocenił(a) film na 10
shamar

A ja myślę, że to całkiem możliwe; zapomniałem dodać, że takie zabiegi stosowano właśnie w czasach filmów niemych.

ocenił(a) film na 10
denticulatus

Tu jest wszystko na ten ten temat.

http://www.nitrofilm.pl/strona/lang:pl/konserwacja/historia-techniki-filmowej/ko lor-2.html

ocenił(a) film na 7
denticulatus

Dobra rzecz do poczytania.
Choć wciąż mi się "to gryzie" - przywykłem, że "Nosferatu" zawsze był "czarno-bialy" czy raczej "czarno-żółty" (?)
Nie wiem - czy ostatnio "Pana Tadeusza" też nie odrestaurowali z użyciem tych "kolorowych" kadrów.

ocenił(a) film na 10
shamar

Zgadza się, cały odrestaurowany "Pan Tadeusz" w wersji cieniowanej znajduje się na YouTube. Filmy nieme w latach 20 w większości wychodziły zarówno w wersjach czysto czarno-białych i tych cieniowanych. Zdarzały się wyjątki typu "Ben Hur" (1925), gdzie jest wiele scen czarno-białych, natomiast większość została zacieniowana a część została już nakręcona we wczesnym dwu-barwnym Technicolorze. Wśród ręcznie kolorowanych to jeszcze różniej sie przedstawia; wiem że np. "Podróż na księżyc" z 1902 swego czasu wychodziła zarówno czarno-biała jak i kolorowana (całkiem niedawno odrestaurowana i pokazywana na Ale Kino), gdy tymczasem rok młodsze "La vie et passion du Christ" funkcjonuje tylko w postaci "kolorowej".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones