PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200209}

Nostalgia anioła

The Lovely Bones
7,1 123 807
ocen
7,1 10 1 123807
4,8 16
ocen krytyków
Nostalgia anioła
powrót do forum filmu Nostalgia anioła

nakręcono przez Świadków Jehowy. Czy ktoś miał te same odczucia?

ocenił(a) film na 10
jenny1000

Rabi, o czy ty gadasz ?

jenny1000

Widocznie nie jesteś gotowa oglądać takie filmy. Mnie strasznie irytuje odwoływanie się do religii kiedy tak naprawdę ten film z nią nie ma nic wspólnego. Film jest całkowicie o czym innym, ale żeby to dostrzec trzeba czegoś więcej niż tylko oczy do oglądania.

ocenił(a) film na 7
jenny1000

Zwłaszcza ta scena w niebie, prawda? Te tak bardzo żółte pole zbóż, ultrazielone drzewo, oślepiająco błękitne niebo... (ale dlaczego dwa Słońca?) i weselące się dziewczynki biegnące w stronę horyzontu... Miałam to samo skojarzenie, i nie uważam- jak Osoby powyżej- abyś tym stwierdzeniem w jakikolwiek sposób coś ujmowała tej produkcji. Popieram z ręką na sercu.

ocenił(a) film na 5
Kinotofrajda

Witam, choc jedna osoba zrozumiała:) dzięki

ocenił(a) film na 6
Kinotofrajda

też miałem identyczne wrażenie... jak wyjęte z gazetki jehowych.

ocenił(a) film na 1
jenny1000

Ja tam nie widzę żadnego związku, przecież ŚJ nie wierzą w to że po śmierci idzie się do nieba czy piekła, wierzą za to w zmartwychwstanie do życia w raju na Ziemi. Więc nie wiem o co Ci chodzi, przypuszczam że może o opis, który przytoczyła już koleżanka powyżej (Kinotofrajda), że przypomina trochę raj "Te tak bardzo żółte pole zbóż, ultrazielone drzewo, oślepiająco błękitne niebo... i weselące się dziewczynki biegnące w stronę horyzontu". O to chodzi?
btw: mi się film nie podobał, pozdro :]

ocenił(a) film na 5
kochan87

Tak. Od kilkudziesięciu lat ŚJ wydają pismo Strażnica, w której raj przedstawiony jest w bardzo kolorowych obrazach.W filmie jest wiele przesłodzonych i barwnych scen co przypomina mi biblijny eden prezentowany w tej gazetce:)

ocenił(a) film na 5
jenny1000

Tak, zgadzam się w 100% Film powinien mieć nazwę : "Nostalgia Anioła wg "Strażnicy" . ;)

jenny1000

Świadkowie Jehowy nie wierzą w bezpośrednie zmartwychwstanie ciała. Dla nich ten moment ma nastąpić dopiero przy końcu świata, a póki co ciało zmarłego spoczywa sobie w grobie wraz z duszą (w ich mniemaniu). Tak więc porównanie zupełnie chybione.
To niebo w filmie było bez Boga i to może trochę dziwić.

jenny1000

Nie tylko Jehowa ma w swoim mniemaniu eden-raj jako multi kolorowe miejsce,inne religie również przedstawiają miejsce wieczne,święte jako przepiękne i pełne barw,cudowne przy którym świat Ziemski jest brudny i plugawy.Więc nie wiem co ty z tymi Jehowymi....może masz zamiar przystąpić?

ocenił(a) film na 5
PictureMan

Umiejętność czytania ze zrozumieniem to błogosławieństwo w tych czasach? Czy czytacie "po łebkach" ?
Przecież napisała, że chodzi o grafikę, zdjęcia , scenerie "zaświatów" w tym filmie, - kolorystyka, motywy, stylistyka jakby wyszły spod ręki autora tych cudnych "rajskich" malowideł, które można zobaczyć w gazetce "Strażnica", która jest prowadzona przez Światków Jehowy. Tyle , nie chodzi tu o filozofie, czy jakieś religijne podejście do tematu, autorce posta chodziło o oprawę wizualną filmu, a nie o fabułę i przekaz.

Silverfox_2

I właśnie ta "oprawa wizualna" w filmie była fantastyczna! Mnie osobiście brakowało wyobraźni w tej dziedzinie i byłam mile zaskoczona, bo takich cudów nie widziałam jeszcze w żadnym filmie. A jeśli się komuś nie podobało, to po prostu ma inną wizję raju lub w niego nie wierzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones