PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200209}

Nostalgia anioła

The Lovely Bones
7,1 123 807
ocen
7,1 10 1 123807
4,8 16
ocen krytyków
Nostalgia anioła
powrót do forum filmu Nostalgia anioła

O ile film przez pierwszą połowę był na prawdę godny oglądania,to potem zrobili z niego bajeczkę.NibyNiebo w którym bohaterka żyje długo i szczęśliwie wraz z innymi radosnymi ofiarami mordercy.Siostra znajduje chłopaka,rodzice ponownie się schodzą,a morderca zabija się przez własną głupotę.Magia po prostu..."Opowieści z Narnii v.2" Czułem się jakbym oglądał kota w butach,a w jego fabułę wpleciony byłby wątek seryjnego mordercy-pedofila.Masakra

ocenił(a) film na 6
Rivarius

Niemalże takie same wnioski nasunęły mi się po obejrzeniu dzisiaj, na tvn7. "Bajeczkowe" wstawki wręcz nie do przyjęcia. Z plusów to dobra gra Stanley'a Tucci. Podobno książka nieporównywalnie lepsza.

wojteksniegula

Książka zawsze była, jest i będzie lepsza od filmu! Nikt nie może przełożyć na ekran twojego indywidualnego wyobrażenia owej książkowej fabuły! Tylko wyobraźnia daje ci nieograniczone pole do popisu i dlatego nie powinno porównywać się książki i filmu!

ocenił(a) film na 8
joli0404

Jest szereg książek gorszych niż ich ekranizacje, choćby "Forrest Gump".

joli0404

książkę bodajże napisała ofiara takiego seryjnego mordercy

tomo1945

to ciekawe... zapewne napisała zza światów

tomo1945

Książkę napisała ofiara, ale nie seryjnego mordercy, tylko gwałciciela. Jako studentka to przeżyła, całe zdarzenie, traumę po nim i inne kwestie z tym związane opisała w pierwszej powieści "Szczęściara".

wojteksniegula

@wojteksniegula Podpisuję się pod Twoim komentarzem, myślę to samo.

ocenił(a) film na 8
Rivarius

Heh, po prostu nie zrozumieliście metafory i nie wczuliście się w tematy.Który najlepiej się czuje gdy dotknęła cie jakaś tragedia...
Bo film tak naprawdę nie jest o mordercy, nie chodzi o to jak i dlaczego czy nawet kto zabił...Film porusza głębszy temat ŚMIERCI i tego co jest PO zakończeniu życia, a także o tym jak osoby żyjące mają sobie radzić z tragedią która je, ich bliskich dotknęła...

przemofan

Ale oni oceniają film, a nie twoje refleksje. To, że film skłonił kogoś do przemyśleń to już inna sprawa. Oceniając film ocenia się sam film.

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

No tak, ale przecież tego nie da się oderwać.To jest nierozłączne.Jeśli film skłania do refleksji to bardzo dobrze.O to chodzi.I dobrze to świadczy o samym filmie...Jeśli ktoś nie zrozumiał metafory, przesłania i sensu filmu to oczywiste, że nie oceni go odpowiednio...Więc jeśli moje czy kogoś innego spostrzeżenia pomogą komuś to chyba dobrze i po to napisałem co ja myślę

przemofan

Jak to? Jest w tym wszystkim płaszczyzna samego filmu (to jak wygląda, jego fabuła, jak aktorzy zagrali itp.) i jest płaszczyzna interpretacji.
Oceniając film skupiasz się na tym pierwszym

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

A właśnie, że nie! Ja oceniając film patrze i oceniam przede wszystkim samą historię, czyli SCENARIUSZ.A także reżyserię.A całą resztę patrze w drugiej(gra aktorska) i trzeciej kolejności(zdjęcia,dźwięk, kostiumy, montaż)...Ale to FABUŁA jest NAJWAŻNIEJSZA.Przynajmniej dla mnie

ocenił(a) film na 3
przemofan

Strasznie się rozpisałam, ale chyba nie ma sensu, więc powiem tylko że film wywarł na mnie bardzo złe wrażenie, właśnie przez to co sama przeżyłam.
Nie podoba mi się jak przedstawili matkę ofiary, chciała o córce zapomnieć, wyprzeć z pamięci i chyba jej się udało, no i do domu wróciła już uśmiechnięta i szczęśliwa. Ok, można też inaczej zinterpretować, ale moja interpretacja tak właśnie wygląda.
Mam wrażenie że w ogóle chcieli zrobić film dla dzieci, o seryjnym mordercy i gwalcicielu... No to z filmu usunęli wszystkie wzmianki o gwałcie. Potem dodali te psujące realizm i powagę, bajkowe momenty w niebie, no i nie można nie wspomnieć o szczycie komedii, kiedy do akcji wkroczyła babcia.
Spodziewałam się genialnego dramatu, z masą przemyśleń na temat życia i śmierci, dostałam bajkę i nieudany, niesmaczny żart.

Rivarius

Genialnie to ująłeś.

ocenił(a) film na 3
Redaktorka

Masakra...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones