PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=264516}

Notatki o skandalu

Notes on a Scandal
7,4 36 411
ocen
7,4 10 1 36411
7,6 12
ocen krytyków
Notatki o skandalu
powrót do forum filmu Notatki o skandalu

Największym atutem tego filmu jest popis gry w wykonaniu pań Dench i Blanchett.Sam film mimo,iż nie ma w nim za dużo akcji,trzyma widza w napięciu do samego końca.Mam jednak podstawowe zastrzeżenie dotyczące samej fabuły.Mianowicie cholernie trudno było mi uwierzyć w ten romans.Tak piękna i inteligenta kobieta jaką była główna bohaterka "poleciała" na takiego małoletniego piegowatego angola.Ten chłopaczek nawet nie musiał się specjalnie starać,aby szybko zaliczyć tak piękną kobietę.Bohaterka grana przez Blanchett powinna obok serca posiadać również odrobinę zdrowego rozsądku i zakończyć ten "związek" zamiast brnąć w ślepy zaułek.

użytkownik usunięty
kleju30

Ja mam podobne odczucia. Sama Cate Blanchett w jednym z wywiadów mówiła, że zachowanie Sheby jest dla niej co najmniej dziwne. Gdyby nie obie aktorki, grające w tym filmie, to moja ocena byłaby o wiele niższa.

ocenił(a) film na 7

Gdyby chłopak był troszkę dojrzalszy, sam romans poważniejszy - film rzeczywiście wydawałby się bardziej spójny.
Ale przecież nie o sam romans chodzi.
Mnie powaliła siła gry Judi Dench, sposób w jaki kreuje postać, po prostu odciska się na widzu.
Barbara mnie dosłownie obrzydza, nie umiem uwolnić się od tego wrażenia.
Podczas oglądania czułam się bezpośrednim obserwatorem, adresatem historii, jakby wciągnięta między te dwie pogubione kobiety.
Wrażenie niesamowite, ukłony w kierunku dwóch znakomitych aktorek.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Ja właśnie uwierzyłam w taki właśnie romans Sheby z małolatem. W jej przypadku nie chodziło przecież o niekochanie swojego męża, był on jej partnerem życiowym i intelektualnym, kochała też swoje dzieci. Z chłopakiem chodziło tylko od oderwanie się od codzienności, seks, prostą przyjemność, proste emocje, żadnej głębi ani dojrzałości. Chciała, żeby ktoś jej pożądał, adorował, zabiegał. Plus oczywiście zakazany owoc. Jej życie nie było bardzo ciężkie, a jednak pozostawało w znacznej sprzeczności z jej wolnym duchem (widzieliście jej punkowe zdjęcie, wcześniej prowadziła inny tryb życia). Wraz z wyjściem za mąż za starszego, statecznego mężczyznę, urodzeniem niepełnosprawnego dziecka zaczęła się dusić i potrzebowała czegoś diametralnie innego. Kwestia oceny takiego zachowania to już inna sprawa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones