PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190651}
8,3 4 716
ocen
8,3 10 1 4716
Notre Dame de Paris
powrót do forum filmu Notre-Dame de Paris

UCZTA DLA DUSZY!!! Szkoda, że tego typu "PEREŁKI" nie są u nas promowane i rozpowszechniane.

ocenił(a) film na 10
baby

A no właśnie... wielka szkoda:( chociaż były nawet plany, żeby powstała polska wersja tegoż musicalu ale na planach sie skończyło (może to i lepiej:))

Mademoiselle

a co do polskiej wersji,to szczerych chęci,zaangażowania,osób do pracy i mogę w tym siedzieć,a potem iść dalej - "Romeo et Juliette","Les dix commandements"...żyć nie umierać;)

Mademoiselle

No to tutaj mała próbka: http://www.makroconcert.com/pl.php/events/notre-dame-lhistoire---w-caej-polsce/
Dzisiaj widziałem na żywo. Naprawdę należą się słowa uznania zarówno za poziom "spolszczenia" jak i za wykonanie i aranżację.

ocenił(a) film na 9
Pete

Wczoraj byłem na tym musicalu we wrocławskiej Hali Ludowej:)
Coś niebywałego:)!
Należą się brawa, należą!
"Belle" była po prostu...belle, ale ostatnia pieśń (wykonywana solo przez Quasimodo) to było mistrzostwo, uczta dla uszu!
Owacja na stojąco należała się jak nic:)

baby

może to i dobrze,że nie jest promowane,dlatego,że stałoby się takie medialne,aż do znudzenia,wtedy nie byłaby to już uczta dla duszy,a tak pozostaje francuskim musicalem,którego chce się koniecznie zdobyć,a jak się już ma,to można go oglądać i oglądać....;)

baby

W Krakowie grupa teatralna De Oriunde przygotowała musical NDdP i będzie go wystawiać od 16 września. Nie jest on wierną kopią francuskiego oryginału, just oparty głównie na książce Hugo. Jest dużo mniej piosenek ale za to zostały one przetłumaczone specjalnie na potrzeby grupy De Oriunde. W musicalu pojawiają się w nieco innej kolejności niż we francuskiej wersji ale muszę powiedzieć, że teksty są naprawdę piękne, a cały spektakl ma niesamowitą atmosferę. Widziałam dwa przedpremierowe pokazy i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ta polska wersja dorównuje oryginałowi, a w licznych momentach nawet go pokonuje. Naprawdę watro to zobaczyć.

ocenił(a) film na 10
Lilian

Muszę to zobaczyc!!!! Chociaż, nigdy nie zapomne, francuskiej wersji. Jesli chodzi o francuskie musicale, to nie dawno wyszedl "Dracula: l'historie de l'amour et de la mort", gdzie główną role gra nasz ukochany Bruno Pelletier (Gringoire w NDdP). W tym linku jest kawałek piosenki "Etrange Etranges" : http://www.youtube.com/watch?v=0orPfGoG19A&search=%22bruno%20pelletier%22 [www.youtube.com/watch?v...]

Yuna_aka_Ainawen

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat NDdP w wykonaniu De Oriunde zajrzyj za www.deoriunde.blog.onet.pl i na forum www.deoriunde.phorum.pl. NDdP w ich wykonaniu (choć odbiega od wersji francuskiej) jest naprawde fantastyczne.

ocenił(a) film na 10
baby

po prostu....... :O! najlepsze widowisko jakie widziałam! pół przepłakałam, wspaniałe kreacje, ani nutki fałszu, aktorzy..... no szok po prostu! czapki z głów!! w skali na 10 daje 100!!

ocenił(a) film na 9
baby

Za każdym razem, kiedy na ekranie pojawiał się Daniel to aż mi ślina ciekła z ust, ten mężczyzna jest wspaniały pod każdym względem! Do Garou jako Quasiego czułam ogromną sympatię, Febus był taki, jak powinien... tylko Esmeralda bez ikry ciut irytowała.

Phedre

Poczułem się zainspirowany pierwszą częścią Twojej wypowiedzi :D

ocenił(a) film na 9
Pete

Nie mam pojęcia, dlaczego... xD Pan Lavoie to wspaniały mężczyzna, a Klaudiusza wykreował idealnego, kiedy tylko jego postać wkraczała na scenę - przytłaczała resztę osobowością.
Może to tylko moje odczucia, które pojawiły się - zapewne - pod wpływem zauroczenia, ale talentu chyba nikt mu nie odmówi. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones