PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800209}

Nowa generacja

Next Gen
6,5 5 830
ocen
6,5 10 1 5830
Nowa generacja
powrót do forum filmu Nowa generacja

Zastanawia mnie kwestia ojca głównej bohaterki. Nie wyjaśnili dlaczego to zrobił.

pio73

Ja byłam pewna cały czas, że ojcem dziewczynki będzie wiadomo kto ;p Ale motyw postępowania antagonisty też nie jest jasny. Jestem zły, bo tak. Właśnie skończyłam grę Doom 4 i tam jest identyczna sytuacja z robotem.

ocenił(a) film na 8
Anna_Sandstorm

Co? Przecież motyw postępowania antagonisty jest pod koniec filmu perfekcyjnie wyjaśniony, więc nie wiem jak można mówić, że ten nie jest jasny o.O

Oriflamme

Zatem jaki jest? Watro zaznaczyć, że będzie spoiler.

ocenił(a) film na 8
Anna_Sandstorm

!!!UWAGA SPOILER!!!


Na początku jako antagonista przedstawiony jest Pin, lecz pod koniec dowiadujemy się, że tak naprawdę nie ma Pina - jest Ares, który zrobił z jego ciała cybernetyczną marionetkę. Ares zdradza, że Pin powtarzał mu, że jest idealny i że został stworzony przez Pina w celu uczynienia świata lepszym miejscem. Ares, jako samoświadoma sztuczna inteligencja dochodzi do wniosku, że aby świat był lepszy, trzeba usunąć z niego ludzi.
Jest to wnioskowanie bardzo często ukazywane w twórczości sci-fi i aby daleko nie szukać - mamy chociażby V.I.K.I. "Ja, robot", która została stworzona w celu dbania o ludzi i w końcu dochodzi do wniosku, że największym zagrożeniem dla ludzi, są oni sami i że trzeba ograniczyć ich wolność, celem dbania o nich.

Oriflamme

Dzięki. Chyba jeszcze raz obejrzę tę animację, bo słabo to pamiętam. Oglądałam nie po polsku i bez napisów, może coś mi umknęło.

Anna_Sandstorm

Z gier polecam Ci NieR Automata, będziesz usatysfakcjonowana :D szacun za dooma.

ocenił(a) film na 3
pio73

Standardem jest to, że w nowoczesnych produkcjach ojciec bywa rzadko - bo to symbol patriarchatu. Przeżyj sobie produkcje na netflixie, w zasadzie każda rodzina jest rozbita.

pio73

A czy to nie był celowy zabieg, aby każde dziecko było w stanie utożsamić się z problemem głównej bohaterki? :) Myślałam, że jestem przyzwyczajona do rozbitych rodzin, które serwuje nam Disney, ale tutaj faktycznie dojrzale podeszli do gniewu dziecka żyjącego w rozbitej rodzinie, b. dobry film :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones