PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857594}

Nowy porządek

Nuevo Orden
6,4 4 088
ocen
6,4 10 1 4088
5,9 27
ocen krytyków
Nowy porządek
powrót do forum filmu Nowy porządek

Kluczem do zrozumienia tego obrazu jest zapoznanie się z aktualną sytuacją w Meksyku. Tylko w marcu tego roku w tym państwie odnotowano ponad 3 tys. morderstw. Niezadowolenie społeczne jest ogromne, a Gwardia Narodowa ma zostać na ulicach jeszcze przez 4 lata. Niewątpliwie największą siłą w państwie jest wojsko. Franco w swoim filmie idzie o krok dalej. Scenariusz z tego filmu faktycznie może proroczy.

xManilax

wojsko? a mafia, kartele, handel ludźmi? Czy wosko jest tam żeby utrzymać władzę czy żeby ogarnąć przestępczość?

ocenił(a) film na 7
dezertx

Jedno i drugie. Kartele tworzą alternatywne państwo.

ocenił(a) film na 4
xManilax

Jak dla mnie, to o Meksyku mówi tylko tyle, że klasa wyższa (do której pewnie należy reżyser) boi się ludu i gardzi nim. Film pewnie pozostaje nie bez związku z polityką - raczej jest w kontrze na lewicowego prezydenta Lópeza Obradora i ma na niego szczuć oraz nim straszyć.

ocenił(a) film na 6
szakira

przerażający sposób myślenia, ale w tym kraju przestaje mnie cokolwiek dziwić

ocenił(a) film na 8
szakira

SPOILER ALERT ;)
Film, w moim przekonaniu, miał właśnie pokazać ten problem stereotypowego myślenia, i zwrócić uwagę na to, że nie każdy "moreno" (śniady) meksykanin jest robiącym burdy złodziejem, a nie każdy "güerito" (jasny) jest myślącym tylko o sobie i o swoich pieniądzach egoistą. Mariana chciała pomóc Elisie a skończyła jak skończyła. Marta i jej syn chcieli wydostać Marianę ale stereotypowe myślenie Daniela doprowadziło do tego do czego doprowadziło. Oprócz tego, a w zasadzie głównym wątkiem, było pokazanie, że Nowy porządek jest nowy tylko z pozoru, przy władzy i tak są Ci samy ludzie - Victor i generał Oribe takie niby dobre ziomki ojca rodziny a zamiast Marianne sprowadzić do domu woleli kryć swój wielki przewrót. To jest bardzo dobra metafora tego co się dzieje od wielu lat a Meksyku - dyktatura doskonała.
Opinia, że mówi tylko tyle, że klasa wyższa gardzi niższą trochę spłyca film.

ocenił(a) film na 7
martita50538

Bezbłędny opis sytuacji. Takie recenzje są ja najbardziej na miejscu.

ocenił(a) film na 8
martita50538

Dokładnie tak. Dziwi mnie opinia,że to obraz gardzący ''ludem'' a wychwalający ''elitę''. Ja zobaczyłem coś zupełnie innego

ocenił(a) film na 8
martita50538

Bezbłędna recenzja jak dla mnie :)

ocenił(a) film na 8
martita50538

Tzn Twoja oczywiscie Martita

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones