PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105385}
7,0 13
ocen
7,0 10 1 13

O czem się nie mówi
powrót do forum filmu O czem się nie mówi

Urzędnik Krajewski spotyka w tramwaju śliczną dziewczynę, Franię. Dziewczyna zwierza mu się, opowiada o niedoli w dzieciństwie, która zmusiła ją do życia na ulicy. Krajewski zakochuje się w niej bezgranicznie, każe jej zerwać z dotychczasowym życiem. Frania jest jednak zależna od stręczyciela Kosza i jego wspólniczki Prysadnej; musi spełniać wszystkie ich żądania. Ukrywa to przed Krajewskim. Co wieczór spotyka się z nim w jego mieszkaniu, ale punktualnie o 9 znika, by usługiwać klientom. Pewnego wieczoru zmuszona przez Kosza jedzie z klientami do kabaretu, gdzie bierze udział w orgii. Kilka dni potem policja robi obławę i Frania wraz z innymi kobietami "lekkich obyczajów" trafia do aresztu. Po kilku dniach wychodzi z "czarną książką", czyli oficjalnym dokumentem, który poświadcza, że zajmuje się prostytucją. Tymczasem Krajewski poznaje w knajpie Kosza, który traktuje go jak klienta. Kosz za stosowną opłatą zobowiązuje się dostarczyć opisaną przez Krajewskiego dziewczynę następnego dnia wieczorem do hotelu Pod Złotą Hieną. Następnego dnia Frania zjawia się w mieszkaniu Krajewskiego. Nie chce mu powiedzieć, co się stało. Krajewski żąda, by zamieszkali razem. Frania wychodzi w pospiechu. Krajewski idzie na schadzkę do hotelu. Kobietą lekkich obyczajów, która na niego czeka, okazuje się Frania. Zrozpaczona dziewczyna rzuca się z tarasu na ulicę. Krajewski przytula ciężko ranną Franię i obiecuje jej nowe, wspaniałe życie.


Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.


Źródło: filmpolski.pl


Może jednak ktoś coś wie o kopi tego filmu ?

Neuromer

Ech, niestety chyba nikt nie słyszał... A jestem bardzo ciekaw, jak Smosarska zagrała Franię, a Gorczyńska Mańkę.

nowotworek123

Ja jednak liczę na to że kiedyś się odnajdzie jakaś kopia :)

Neuromer

Ja też na to liczę. Polskim przedwojennym kinem interesuję się już od 6 lat i kilka kopii, które były uznane za zaginione, już zostało od tego czasu odnalezionych, także nie tracę nadziei :)

Alexiel_3

Na przykład jakie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones