PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8234}

O jeden most za daleko

A Bridge Too Far
7,7 41 409
ocen
7,7 10 1 41409
7,0 5
ocen krytyków
O jeden most za daleko
powrót do forum filmu O jeden most za daleko

Subiektywnie - jako film historyczny wypada bardzo dobrze, ale jako film wojenny średnio. Może nie powinienem był oglądać wcześniej kompanii braci. Nie miałbym porównania.
Uwzględniając 30 letni staż daję 7/10.

ocenił(a) film na 7
immanuel

Bo ten film taki miał być, przedstawiać suche fakty. To jest bardziej dokumentalny niż fabularny.

ocenił(a) film na 10
immanuel

Kompania to serial wiec kazda postac mogla miec swoje 5 minut, tutaj mamy 'jedynie' 3 godzinny film wiec czesc postaci byla tylko zarysowana. Mimo wszystko jednak nie powiedzialbym ze postacie sa papierowe, kazda ma swoj charakter czesto budowany na oszczednych gestach i subtelnosciach w scenach ktore glownie maja za zasade popychanie fabuly do przodu.
Do tego jest to przedstawiciel wymierajacego gatunku filmow wojennych skupiajacych sie na calosciowej prezentacji kampanii a nie personalnych dramatow trybikow maszyny wojennej.
Swietnie, dramatyczne i zrealizowane z rozmachem kino wojenne. Niewiele filmow mu dorownuje 10/10

ocenił(a) film na 10
immanuel

Jako film wojenny i historyczny 10.
Kompania Braci też jest genialna, chociaż bardziej widowiskowa.
Jednak nie mam zamiaru sprzeczać się z kimś a nawet z samym sobą który jest lepszy bo to zepsuło by mi humor.
Wybieram oba :) a nawet więcej.

A co mnie najbardziej zdziwiło, to dodatkowy plus za trzymanie się realizmu, każdy rozmawia w ojczystym języku.

ocenił(a) film na 10
immanuel

oglądałem film już kilka razy, mimo iż trwa ponad trzy godziny, za każdym razem jego oglądanie sprawia mi przyjemność.... no i chyba jedyny film gdzie każdy nacja mówi własnym językiem... 10/10 zasłużone!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones