PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8234}

O jeden most za daleko

A Bridge Too Far
7,7 41 407
ocen
7,7 10 1 41407
7,0 5
ocen krytyków
O jeden most za daleko
powrót do forum filmu O jeden most za daleko

Najlepszy film wojenny jaki oglądałem! Bez dwóch zdań. Nie darzę zbytnią sympatią filmów hollywoodzkich (jeśli chodzi o filmy wojenne, ale są też wyjątki) w których nie ma tego "czegoś", są sztuczne (dzięki dzisiejszym efektom komputerowym, vide "Szeregowiec Ryan" itp.) i w których zazwyczaj pokazana jest jedna strona konfliktu (przeważnie zdrajcy Polski - Amerykanie, Brytole, Ruscy). Natomiast ten film, przynajmniej dla mnie, ma wszystko to co powinien zawierać takowy film czyli: bdb sceny batalistyczne (bez zbędnych ogródek jak to dzieje się w wielu filmach), żołnierze mówią w ich ojczystym języku, pokazane są obie strony konfliktu, humor (mimo wszystko :)), wartka akcja. Chylę czoła!

ocenił(a) film na 10
Thrasher_09

No i w większości jest zgodny z prawdą, mógłby być kroniką historyczną. Podpisuje się obiema rękami pod tym, co napisałeś. Podobnie, czyli z dużym realizmem i bezstronnością, zrobiono film Waterloo, a jeśli idzie o równe potraktowanie obu stron konfliktu, to jeszcze niedawno przeze mnie widziany(niestety tylko końcowe 40 minut) Podwodny wróg.

Do zalet filmu dodałbym jeszcze doborową obsadę, w końcu jest Connery, Hopkins, Hackman, Redford, Caine. Jest też, co mi się rzuciło w oczy, Colin Farrell(ale nie ten Colin).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones