PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8234}

O jeden most za daleko

A Bridge Too Far
7,7 41 409
ocen
7,7 10 1 41409
7,0 5
ocen krytyków
O jeden most za daleko
powrót do forum filmu O jeden most za daleko

To znaczy raczej starego, bo oglądałem go najpóźniej w 1995-1997 roku, nie pamiętam dokładnie.
Pamiętam tylko końcówkę, grupa żołnierzy alianckich (najprawdopodobniej amerykańskich) broniła jakiegoś wąwozu (pustynia?) przed wrogimi żołnierzami (hitlerowskimi? Afrika Korps?).
Było ich nie więcej niż dziesięciu, ginęli po kolei (pierwszy zginął żołnierz, który ze wzgórza rzucał granaty pod gąsienice czołgów), w końcu został tylko jeden.
Ten, który przeżył, był chyba majorem, pamiętam, że gdy zostało dwóch, ten drugi (ranny) wołał do niego: "Major! Major!".

Film był kolorowy. Pamiętam jeszcze, że na końcu major wspominał swoich poległych towarzyszy.

Ktoś ma jakieś pomysły? Szukałem anglojęzycznych filmów wojennych z lat 60-80, ale bez powodzenia.
Dzięki z góry!

ocenił(a) film na 9
szamanisko

https://www.filmweb.pl/film/Tobruk-1967-32977

szamanisko

Chodzi Ci najprawdopodobniej o film "Sahara". Dawno oglądałem ale zapamiętałem bo główny aktor to Belushi - raczej mało kojarzony z takimi filmami. Aż go sobie przypomnę

ibor73

Dzięki, ale to ani "Sahara" (żadna z wersji), ani tym bardziej "Tobruk". Dzięki za chęci, ale czytajcie ze zrozumieniem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones