PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639947}
6,6 49 797
ocen
6,6 10 1 49797
7,2 25
ocen krytyków
Obława
powrót do forum filmu Obława

Film obsypany nagrodami na festiwalu w Gdyni i na rozdaniu Polskich Orłów- kto to ocenia ?
Pozwolę sobie skopiować wypowiedź poprzednika z małymi przeróbkami:
Plusy:
- brak

Minusy:
- dialogi współczesne, nie z epoki, bez charyzmy i polotu
- montaż - silące się na artyzm przeskoki czasowe, niepotrzebne sceny, wydłużone ujęcia, brak
dynamiki
- scenariusz - bez sensu i o niczym
- aktorstwo - drętwy Dorociński, żenujący Stuhr (walenie gruchy nie przemawia do mnie jako forma
artystyczna), drewniana Weronika Rosati
- nudny po minucie oglądania,
-akcja filmu ciągnie się niczym spaghetti

ocenił(a) film na 10
dragon31

Żałosne. Od razu wyskakujesz z Żydami podczas, gdy w filmie nie tylko nie występują, ale też nie ma o nich żadnej wzmianki. Scenariusz bez sensu i o niczym... jak widać nie zauważyłeś, że film pokazuje wojnę od brudnej strony w przeciwieństwie do zniewieściałych i propagandowych produkcji w stylu: " Czterej pancerni i pies" czy " Czas honoru", dokonywanych wyborów oraz inne spojrzenie na zdradę podczas działań wojennych.

ocenił(a) film na 3
Skandal

"film pokazuje wojnę od brudnej strony ", niestety, ale film co najwyżej miał aspiracje tak to pokazać, ale nie wyszło. Tu wszystko miało być w zamierzeniu, ale nic nie wyszło.

ocenił(a) film na 1
Skandal

Rosati grała żydówkę- oglądaj uważnie Panie "SKANDAL" Nie mam nic do żydów- ale w 50 % Polskich filmów jest związany z tą Narodowością wątek- monotematyczne filmy. Dlaczego nie ma wątków o innych Narodowościach ?

ocenił(a) film na 10
dragon31

Nie rozśmieszaj mnie. Żydówkę to może ona zagrała w filmie A. Holland " W ciemności", ale w " Obławie" zagrała sanitariuszkę " Pestkę".

ocenił(a) film na 1
Skandal

Tak masz rację- tu się pomyliłem- Rosati tylko była pytana czy jest żydówką(1.04.50 godz).- ale odpowiedziała, że nie. Źle usłyszałem w kinie. Teraz to sprawdziłem- mój błąd przyznaje. Jednak to zapytanie było już nie potrzebne- taki naciągane pytanie nic nie wnoszące do filmu, przez takie wstawki jestem już przeczulony. A w Ciemności to akurat dobry i potrzebny film o żydach i uważam, że takie należy robić. A Lista Schindlera wręcz genialny. Jednak trzeba przyznać, że akcja w OBŁAWIE ciągnie się niczym kisiel. min scena z chrapaniem Stuhra trwa niemal 2 min- po co, dla czego?

ocenił(a) film na 1
dragon31

Panie SKANDAL- dałeś ocenę 10- to polecam obejrzeć film Tarantino Django- wtedy zrozumiesz co to jest prawdziwe KINO :)

ocenił(a) film na 10
dragon31

Ha, ha... gdybyś zajrzał do ocenionych przeze mnie filmów to wiedziałbyś, że ostatni film Tarantino oceniłem na 9/10/ i to ponad pół roku temu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones