PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639947}
6,6 49 789
ocen
6,6 10 1 49789
7,2 25
ocen krytyków
Obława
powrót do forum filmu Obława

i to był jego priorytet. Wszystko inne mu wisiało. Wisiało mu wykonywanie wyroków, ogólnie wszystko
mu wisiało i wychodziło mu to bokiem. Chciał przelecieć Pestkę, a jego oddział był tylko mu ciężarem.
Nie był głupi i wiedział, że Pestka prędzej czy później ich wyda, obserwował to spokojnie z boku, bo
los jego oddziału był mu obojętny. Kiedy więc wybito jego oddział był szczęśliwy. Rozwalił Niemców, a
następnie resztę osób odprawił, by pozostać sam na sam z kobietą. Wisząca halka świadczy o tym,
że Wydra dziewczynę pozbawił dziewictwa i szczęśliwy, bo osiągnął to czego pragnął czeka
spokojnie na śmierć. Jak dla mnie film taki sobie, tak jak fabuła;p

mariouszek

Myślisz, że puścił ją wolno, a potem dopadł w krzakach?

czekina

tzn?

ocenił(a) film na 6
mariouszek

raczej nie. on ją chciał póki była z nimi. kiedy zdradziła była dla niego zwykłą szmatą, choć być może wiedząc że jej siostra została złapana przez gestapo, domyślał się dlaczego ich zdradziła. puścił ja wolno, i tych Niemców, bo chyba nagle osiągnął taki stan, że wszystko jedno mu już było. co się stanie, po co ta walka itp. a uśmiech na widok wiszącej halki, to raczej wspomnienie jego naiwnych uczuć do dziewczyny. film być może sprawia trochę kłopotów z powodu tej chaotycznej, niechronologicznej akcji. ale i tak idzie to ogarnąć :D

srick.pl

też można to tak ładnie zinterpretować, ale ja to widziałem niestety nieco wulgarniej i naturalniej, przeleciał i miał wszystko w dupie;p

ocenił(a) film na 6
mariouszek

szczerze mówiąc nic nie wskazuje na to by on ją przeleciał. "nawet w snach" :P

srick.pl

no to zostało w sferze domysłu, w końcu halka o tym świadczy, kto wie, może nawet ją po wszystkim przeleciał;p

mariouszek

opowiedział jej historię o złych zwierzętach, które zabiły kobietę i dziecko. On nie chciał byc jak zwierze i puścił ją wolno. Przeciez tak durna laska i tak w końcu źle skończy. Po co miał przykładać do tego rękę. W momencie kiedy dowiedział sie o zdradzie stracił całą nadzieję na lepsze życie. Czy to z nia czy z kimkolwiek. Dowodzi tego ostatnia scena z kompanami złożonymi w grobie, który sam wykopał. Facet siedzi do połowy nagi na wzgórzu, koledzy leżą w dole i tylko jedno puste miejsce w dole pozwala domyśleć się co będzie dalej. Biała halka nie mogła należeć do "zdrajczyni". Jakby się w uchowała w czystości w warunkach w jakich mieszkali. Film bardzo dobry, w*kur*wiają mnie niskie oceny ;) Zmieniam na 10 żeby zawyżyc zaniżone ;)

ocenił(a) film na 9
mariouszek

Ach mariouszek, mariouszek ...tasz ty wszystko przekręcił i pokręcił..

soglif3

to twórcy taki pokręcony film zrobili;)

ocenił(a) film na 9
mariouszek

Nic mu nie wisiało. Był bezwzglednym mscicielem za swoja rodzinę i nikt w oddziale nie mial prawa go zastapic jako cyngla. Pestka mu sie podobała i byc moze cos tam z leksza czuł do niej. Oddział nie był mu obojetny. Czy widziałes zeby skakał z radosci po zobaczeniu stosu ciał? Puscił Pestke wolno i nic jej nie zrobił,bo " tylko zwierzeta zabijaja kobiety".

soglif3

No spoko, tak też to można zinterpretować:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones