PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639947}
6,6 49 797
ocen
6,6 10 1 49797
7,2 25
ocen krytyków
Obława
powrót do forum filmu Obława

Prawie dobry

ocenił(a) film na 7

Klimat fajny, choć tematyka nie do śmiechu. Dorociński dobry, jak zwykle, Stuhr też. Rosati ma wielki potencjał, ciekawe, kiedy dostanie rolę, w której się będzie mogła naprawdę wykazać. Sam film trochę mnie zawiódł. A właściwie sama narracja. Nie rozumiem zabiegu reżysera (?) czy scenarzysty, który polegał na ciągłym mieszaniu scen w czasie. Nieco mnie to męczyło. Generalnie daję 7/10 z lekkim minusem.

ocenił(a) film na 6
Loco_Mario_PL

Też mam wrażenie, że wymieszanie scen nie było trafionym zabiegiem. Taka maniera współczesnego kina nie pasuje mi klimatem do czasów, które film przedstawia. Wyglądało mi to na unowocześnianie na siłę i bez potrzeby. Aktorsko dobry. Ale scenariusz wydał mi się trochę przekombinowany. W kilku miejscach przekroczona została granica między sztuką a groteską. Choć bez wątpienia ogląda się dobrze. Jak dla mnie mocne 6/10

ocenił(a) film na 10
Loco_Mario_PL

A mi taki sposób narracji przypadł do gustu, podobny zabieg zastosowano w " Pulp Fiction".

ocenił(a) film na 7
Skandal

Ja natomiast uważam, że właśnie ten zabieg jest główną wartością filmu. Fabuła powoli składa się w całość i krok po kroku poznajemy charaktery i motywy bohaterów. Super to było zrobione. Fabule natomiast daleko do przekombinowania. W gruncie rzeczy nie była złożona. Złożone było to, co działo się między ludźmi i w nich samych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones