PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639947}
6,6 49 797
ocen
6,6 10 1 49797
7,2 25
ocen krytyków
Obława
powrót do forum filmu Obława

Kupiłem płytę z filmem jakieś 2 dni temu i po obejrzeniu filmu mogę stwierdzić że nie żałuje ani grosza wydanego na ten film. Czasami ogląda się film żeby się porostu rozerwać lub pośmiać, lecz czasami się szuka czegoś bardziej refleksyjnego. co poruszy tzw duszę . I właśnie tego oczekiwałem od tego kreacji filmowej i to otrzymałem gdyż ten film pokazuje ludzkie zachowanie w trakcie wojny oraz odsłania ludzką psychikę. Każda z postaci jest ciekawa i nietuzinkowa.
1. kapral wydra bohater lecz zarazem okrutnik którego losem kieruje miłość wobec pestki jak i zemsta za doznane krzywdy ( śmierć rodziny). Nie jest przeciwny żadnej nacji ale myśląc nad postacią zadałem sobie pytanie co ja bym zrobił gdyby ktoś skrzywdził moją rodzinę w wypadku kaprala wydry to byli Niemcy i odpowiedź dla mnie samego była prosta ale zarazem zatrważająca że mógłbym posunąć się do strasznych rzeczy. Sam nie wiem jak bym się zachował gdyby ktoś zdradził moich kompanów czy byłbym tak wspaniałomyślny jak on i wypuścił zdrajce jakim okazała się pestka. ( myślę że nie )
2. A propos pestki tu zachodzi inny kłopot moralny czyli hierarchia wartości gdyż bohaterka stanęła przed trudnym wyborem pomiędzy wiernością ojczyźnie a rodzina czyli jej siostrą. I wiemy jakiego dokonała wyboru a nie był on łatwy i tragiczny gdyż zapewne będzie musiała z nim żyć do końca życia a tak naprawdę to nie miała pewności co do tego że Niemcy uwolnią jej siostrę. Rodzina czy ojczyzna?
3. Małżeństwo Kondelewiczów on ją kocha i właśnie przez to staję się kolaborantem gdyż chce jej zapewnić odpowiednie warunki życia a ona właśnie przez kim on jest nie może go pokocha. Jedno z najciekawiej rozegranych moim zdaniem obrazów małżeństwa.
Kończąc wypowiedź jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany obrazem tego filmu gdyż chciałem kin moralnego niepokoju i je dostałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones