PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639947}
6,6 49 797
ocen
6,6 10 1 49797
7,2 25
ocen krytyków
Obława
powrót do forum filmu Obława

aktor nie musi bełkotać niezrozumiale by zagrać jakąś postać
wypadałoby zrozumiale mówić a nie bełkotać (aktor główny)
dźwięk także swoje zrobił - nawet tego bełkotu dobrze nie słychać

druga rzecz że fabułą jest tak udziwniona, jakby człowiek cały czas chodził tam w malignie
kto normalny chodzi zimą w swetrze, na golasa na śniegu kopie dół itp - jakieś popisy jak na Rambo bez uzasadnienia

bawi skrót akcji, gdy bohaterowie przechodzą z miasta do lasu ot tak - jakby teleporterem

ocenił(a) film na 3
keerraam

Ten bełkot dostał Orła za najlepszy dźwięk, co jeszcze bardziej dziwi.

karlolek91

Dziwne. Ja słyszałam i rozumiałam wszystko. Moim zdaniem w filmie chodzi o realizm, przecież nikt, tym bardziej w takich warunkach, nie mówi piękną i wyraźną polszczyzną.

ocenił(a) film na 3
miauful

Nikt też w takich warunkach i czasach nie ma śnieżnobiałego uśmiechu i nie mówi jak w XXI wieku, tylko co z tego? To ciekawe, że jakoś w "Kanale" z 1956 roku nie mam problemu ze zrozumieniem wypowiadanych kwestii, a technika od tego czasu chyba trochę się zmieniła.

ocenił(a) film na 9
keerraam

idź do lekarza bo ja zrozumiałem wszystko bez najmniejszego problemu a ten bełkot, o którym piszesz to pewnie twoje puste myśli, w pustej głowie !!! nic jak widzę nie zrozumiałeś z tego filmu a końcówki z pewnością! zatem '''udziwiaj' sie dalej z bełkotem w pustej głowie (czyt. przelatujacym miedzy uszami) B-)

lajceps6

belkotali jak najbardziej, jesli podkreciles glosnosc na makasa to nie dziw sie ze wszystko slyszales ale czlowiek przy ustawionej normalnej glosnosci slyszy belkotanie.

ocenił(a) film na 9
kierat10

oglądałem to na laptopie, który zupełnie normalnie odtwarza jeśli chodzi o głośność zatem nic nie ''podkręcałem na maksa''!

ocenił(a) film na 3
lajceps6

do "lajceps" - Kto Cię tak wychował?? Mama i tata uczyli ubliżać obcym ludziom? Napisz tu nam swoje imię, nazwisko i adres - zobaczymy czy jesteś takim gierojem gówniarzu

ocenił(a) film na 9
keerraam

nie strasz nie strasz bo... ... jak chcesz stukac chlopcow to szukaj wsrod swoich znajomych moj adres ci nie potrzebny!!! ...nastepny prymityw co nie rozumie tego co czyta...

ocenił(a) film na 5
keerraam

właśnie, są polskie napisy? :D
w Pokłosiu podobnie, dam sobie już spokój z polskim kinem na dłużej

keerraam

Bełkot aktorów jest porażający, nie dotrwałem nawet do połowy bo po prostu nie rozumiem o czym rozmawiają! Żenujące jest że przy obecnej technice można jeszcze tak spartolić robotę. Niestety jest to często bolączką polskich filmów. Jeśli zabieg był celowy to jest to kompromitacja.
Dołączam się do prośby przedmówcy i zabiegam o napisy PL, bo chciałbym jednak zobaczyć ten film.

ocenił(a) film na 6
misiek0310

tak jest niestety w wiekszosci polskich filmow-panowie dzwiekowcy do kupy i wezcie sie w garsc!

ocenił(a) film na 6
hoga_fw

Święte słowa. I bardzo dobrze, że to napisałeś. Bo już wiem, że to kolejny polski film z tragicznym udźwiękowieniem.
I chociażby Dorociński nie wiem jak dobrym aktorem był (bo jest!), to i tak ćwoki położą mu film.
Cisza nad tym udźwiękowieniem!

misiek0310

Uff a juz myslalem, ze to ja mam juz jakis problem ze sluchem, albo za dlugo siedze za granica.
W filmie rzeczywiscie jest jakas falszywa nuta, a na pewno przewaga formy nad trescia.
Naszych filmowcow ucza filmowac i montowac filmy zblizone do technicznej doskonalosci. Sceny brutalne,
dialogi surowe - rozumiem, taka jest moda i tak sie teraz kreci filmy, ludzie to lubia. Realizm i zwykle zycie - na tym tle mozna wyeksponowac to co mamy do powiedzenie. No chyba, ze nie mamy...

ocenił(a) film na 8
keerraam

A co dla ciebie jest dobre? Sztuczne gadki w stylu Mroczków? Tak własnie jak w tym filmie mówią ludzie na co dzień, nie wywijają językami ę ą.. Własnie te niewyraźne kwestie są wg mnie czymś, co dodaje temu filmowi masę realizmu. I brawo dla autorów za odwagę.

ocenił(a) film na 2
dsn

Nie wiem jak u ciebie, ale moi znajomi nie seplenią więc bez problemu ich rozumiem:)W przeciwieństwie do tych miernot aktorskich.

ocenił(a) film na 8
pokemon227

A czy osoby sepleniące nie walczyły w AK? Film ma być o życiu, nie każdy musi być urodzonym spikerem telewizyjnym.

ocenił(a) film na 2
dsn

Idąc twoim tokiem rozumowania można było zrobić film niemy?.Bo niemowy też walczyły w AK:)))Jakoś w innych filmach wojennych aktorzy nie seplenią.

ocenił(a) film na 8
pokemon227

Tylko pojawia się tu pytanie - czy inne filmy wojenne nastawione są na oddanie pełnego aż do bólu realizmu, czy na zrobienie krwawej jatki dla jak największej widowni, oglądającej takie filmy z butlą coca coli i popcornem?

dsn

film ma byc taki zeby widz zrozumial co sie w nim mowi a nie domyslal sie wypowiedzianych kwestii bo to bardziej realistyczne.

ocenił(a) film na 3
dsn

Mroczkowie też nieprofesjonalnie bełkoczą. To nie są żadni aktorzy.
tyle ze w rtv dźwięk lepszy

ocenił(a) film na 6
keerraam

Też mi to przeszkadzało, momentami było ciężko cokolwiek zrozumieć, szczególnie jeśli chodzi o Dorocińskiego.

ocenił(a) film na 8
keerraam

co ty człowieku za bzdury piszesz, partyzanci chodzili do lasu choćby po to by żywność kupić, przeciez nie będzie scena jak aktor idzie i idzie z tego lasu do miasta i jak to było????
Partyzanci radzili sobie - sorry ale nie znasz realiów tamtych czasów - ja akurat znam z opowieści dziadka i wujka który był partyzantem żołnierzem AK - takze zabawne są te Twoje komentarze, ponadto to było stare pokolenie i miało niezłe zdrowie, brak butów czy łążenie w swetrze w zimie i kopanie dołów bez koszulki to norma.
To nie byli lalusie a żołnierze i nam się nawet w połowie tego nie sni i nigdy tego zrozumiemy co oni musieli przejść

ocenił(a) film na 8
malyfromhell

To są tzw "buntownicy z pacyfkami" to i pisze bzdury...

keerraam

heh jak normalnie oglądam filmy mam głośność 20 ustawione w TV, a tutaj na 60 było ledwo co słychać xd Dorociński raczej tak gada, ale strasznie bełkotliwe były inne postacie

keerraam

heh jak normalnie oglądam filmy mam głośność 20 ustawione w TV, a tutaj na 60 było ledwo co słychać xd Dorociński raczej tak gada, ale strasznie bełkotliwe były inne postacie

ocenił(a) film na 3
keerraam

Podzielam Twoje zdanie! Bełkot był nie do zniesienia, aktor mówił tak od niechcenia, bez emocji.
Bardzo dziwny, zawiły, achronologiczny - zdecydowanie za dużo retrospekcji, ciężko się było połapać, co jest teraz, a co już było...
Mnie ten film nie poruszył, w dodatku miałam wrażenie, że skończył się w połowie. W dodatku brakowało mi w nim przejmującej muzyki
Więcej jak 3/10 nie dam, zdecydowanie nie polecam.

ocenił(a) film na 3
tajemnicza_93

chyba współcześnie brakuje filmowcom (i nie tylko im) porządnego podstawowego warsztatu

(coś na zasadzie współczesnego "malarza" który nie potrafi poprawnie narysować konia:-)

ocenił(a) film na 8
tajemnicza_93

Ciężko się było połapać ? To co byś zrobiła jakbyś oglądała film 21 gramów....

użytkownik usunięty
keerraam

Dziękuję wszystkim, którzy wpisali uwagi o dźwięku. Dzięki wam zaoszczędziłem na wizycie u laryngologa!


Jak można taką techniczną niechlujnością spieprzyć całkiem niezły film! Musiałem co najmniej kilkanaście razy zatrzymywać, cofać i raz jeszcze puszczać niektóre dialogi. Jak łatwo się domyślić, bardzo to pomagało na wczucie się w nastrój filmu, charaktery postaci i tym podobne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones