PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=980}
7,9 290 208
ocen
7,9 10 1 290208
8,7 45
ocen krytyków
Obcy 8. pasażer "Nostromo"
powrót do forum filmu Obcy - 8. pasażer "Nostromo"

dlaczego Ash był robotem?

nina05

Jako "wtyka" korporacji był znacznie bardziej efektywny jako robot, ślepo wykonujący polecenia, pozbawiony wyrzutów sumienia, itp.Ponadto ze scenariuszowego punktu widzenia jest to znakomite posunięcie - wcześniej widzimy, ze jest dupkiem, ale żeby robotem?!? Czego efektem jedna z najlepszych sekwencji filmu.

ocenił(a) film na 10
Vuzz

pytanie 2.
dlaczego Ripley była kobieta?

deconstramus

I można tak ad infinitum... To prawda, że pytanie nr 1 lekko trąci absurdem, założyłem jednak, że nina05 nie jest trollem, tylko dociekliwą osóbką, starającą się nie oglądać filmu bezrefleksyjnie. A właśnie, intrygujące mnie pytanie: czy za tym nickiem ukrywa się kobieta?
Czasami nawet lepiej, gdy pewne pytania pozostają bez odpowiedzi. Vide PROMETEUSZ, na którego wiele alien-istów narzeka, ponieważ zbyt wiele wyjaśnia (np. pochodzenie Obcych)

ocenił(a) film na 10
Vuzz

obcy powstał z mazi? pasuje ci takie podejście? Przecież to żenada jawna. Już bardziej naiwnego i tandetnego pomysły to się chyba nie dało wymyślić. poza tym Prometheus ma sie nijak do obcego to odrębny film. Nie których rzeczy po prostu się nie tyka, tak samo jest z człowiekiem, są rzeczy z którymi walczyć po prostu się nie da, a mimo to człowiek próbuję na siłę, tak samo jest z tym "czymś". Postaci obcego nie sprofanował bo właściwie jej tam nie widzimy, geneza, powstanie, początki rasy xenomorph? Nawet to tutaj nie jest ukazane, SP ukazany jako agresywna i w sumie prymitywna rasa, a to, że założą z góry scenarzyści, że to SP ma wpływ na powstanie xena to jest logiczne chyba nawet dla 100% laika. To była pato geneza albo jakaś nieudana kpina.

ocenił(a) film na 9
Ajinur

przecież ty też powstałe(a)ś z mazi tylko białej, to w czym problem?

ocenił(a) film na 10
yag12

w niczym;p ale czasem mam wrażenie, że sam bym wpadł na lepsze pomysły

ocenił(a) film na 10
nina05

Dlaczego xenomorph był kosmitą?

użytkownik usunięty
kudlaty1125

nie był

ocenił(a) film na 10

A co gdyby był?

kudlaty1125

Obcy był bronią biologiczną

cezarywi

I to mnie "boli" bo moja wizja Obcego nie ma nic wspólnego ze swoimi domniemanymi stwórcami. Będąc bronią, oznacza, że ktoś go stworzył(SJ?,albo gorzej , że to predator? wizja z avp). W moim odczuciu obcy "stworzony" traci swoją tajemniczość, zostaje zabite to co nieznane, to co budzi lęk, a sama bestia staje się czyjąś zbuntowaną zabawką. Wole aby Alien był tworem kosmicznej ewolucji, nieznanej, okrutnej, bezdusznej...takiej jak kreatura która powstała w wyniku jej procesów...wyobraźmy jak okrutne musiały być warunki by powstał organizm doskonały...

shinobi82

Zaznaczam nie oglądałem jeszcze "Prometeusza" i nie wiem czy sj stworzyli obcego, czy też na nim tylko eksperymentowali...

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
shinobi82

masz racje, i Obcy wcale nie był bronia biologiczną, to tylko wersje lemingów czytających bzdurne komiksy na ten temat, których nie powinno sie wiązać w ogóle z filmem, nie znamy i nie poznamy skad pochodził obcy, chyba ze w Prometeuszu, ale tego jeszcze nie widziałem

ocenił(a) film na 9
cezarywi

Olejmy Promka, paczmy na Aliena jako coś zupełnie innego

napruto

Ale ja mam swoją inną wersję

ocenił(a) film na 9
cezarywi

Ja mam taką, że firma Weylanda chciała użyć Aliena jako broni bilogicznej, bo przez jakieś badania się o nich dowiedzieli, a SJ na wyprawie naukowej znaleźli jaja, które postanowili zbadać(i zginęli przez Obcych, którzy wyszli z jaj).

napruto

Ale mi chodzi o to jak dokładnie powstali Obcy...

ocenił(a) film na 8
kudlaty1125

O nie stary. Dla xsenomorphów to my bylismy kosmitami, he, he, he. Jak wdepniesz mrówom w mrowisko to jesteś dla nich obcym niosącym zagładę.

ocenił(a) film na 10
nina05

bo był androidem

ocenił(a) film na 10
nina05

bo nie był człowiekiem

ocenił(a) film na 10
nina05

bo nie był psem

ocenił(a) film na 8
nina05

Bo miał matkę sokowirówkę...

ocenił(a) film na 10
Elof

bo yebał mikrofalówkę

ocenił(a) film na 9
nina05

A dlaczego Nostromo był statkiem?

napruto

bo nie był samochodem

ocenił(a) film na 9
nina05

A dlaczego nie był samochodem?

napruto

bo samochody jeszcze nie latają

ocenił(a) film na 9
nina05

A dlaczego nie latają?

napruto

bo jeżdżą po ulicy

nina05

bo jeżdżą po ulicy

ocenił(a) film na 10
napruto

bo nie miał kół

ocenił(a) film na 9
vince25xx

a dlaczego nie miał kół?

ocenił(a) film na 10
napruto

bo zayebali

ocenił(a) film na 9
vince25xx

A dlaczego zayebali?

ocenił(a) film na 10
napruto

bo im były potrzebne do hulajnogi

ocenił(a) film na 9
vince25xx

a na co im hulajnogi?

ocenił(a) film na 10
napruto

do hulania na nogach

ocenił(a) film na 10
nina05

dlaczego ash jadł i jak on android trawił ?

ocenił(a) film na 10
nina05

Bo łatwiej nim było w takim układzie rzeczy dyrygować. Na ślepo spełniał wszystkie wytyczne. Poza tym człowiek mógłby sie wahać wykonać polecenia gdzie sam mógłby narazić swoje życie a takim poleceniem było sprowadzenie Obcego na Nostromo.

Czemu Jones był kotem ?

Bourjois

Bo twórcy tego filmu mieli, wy**bane na punkcie zwierzaków domowych :P

użytkownik usunięty
cezarywi

Ale ten kot nie zrobił kariery jak na swoje możliwości był bardzo utalentowany ale pewnie za dużo kasy chciał za role i koniec
kariery.

NO scena z brettem genialna, to warczenie i coanie się. BOskie!

ocenił(a) film na 8
nina05

Bo na każdym kosmicznym statku musi być ktoś kto nie wymięknie, tam gdzie ludzie zazwyczaj wymiekają. Jak widać w tym uniwersum potwierdza się to z każdym kolejnym filmem. Niestety nie mogę ci pomóc odnośnie faktu, dlaczego to własne Ash był tym androidem, ale Alien 3 sugeruje że np: Bishop z Aliens miał twarz swego twórcy. Być może Ash i android z Prometeusza również byli fizycznymi kopimi ludzi którzy ich stworzyli. Kto to wie.

ocenił(a) film na 10
nina05

bo lubił

użytkownik usunięty
nina05

Bo miał matkę pralkę, ojca tostera, siostrę mikrofalówkę i brata odkurzacza :)

A dlaczego Parker był murzynem!?

ocenił(a) film na 9

No bo Scott przewidział przyszłość i zapoczątkował kampanię FIFA "No to racism".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones