PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300636}

Obcy kontra Predator 2

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem
5,2 44 892
oceny
5,2 10 1 44892
3,9 11
ocen krytyków
Obcy kontra Predator 2
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator 2

Mieszane uczucia

ocenił(a) film na 6

Film teraz obejrzałem(Newsweek) po kilku ładnych latach. Wcześniej obejrzałem wszystkie części Obcego i Predatora. Pomimo, że film jest dużo słabszy od Obcego, czy Predatora, to jednak nie ma we mnie takiego hejtowatego przeczucia, że gniot, syf, zgwałcenie w dupsko legendy i że szkoda zmarnowanego czasu(1,5h).
Film ma po prostu dużo rażących oko scen i nieścisłości.
Często twórcy zapominają o właściwościach kwasu(krwi) Obcego, np. w scenie gdzie Obcy wskakuje na przednią szybę helikoptera, rozwalają go i nic, przód maszyny nieruszony, albo w tej samej scenie, gdy Obcy pojawia się nad głową chłopaczka z działkiem Predatora - synek go zabija i nie spada na niego ani kropla.
Inna rzecz, w scenie gdy wpada Gwardia Narodowa, która zostaje od razu wymordowana, gdy zabity zostaje ostatni żołnierz... wygląda na to, że wewnętrzna szczęka Obcego ma ponad pół metra!
Tak by można wymieniać, ale film nawet mi się podobał pomimo swojej marności. Do końca nie wiem dlaczego. Albo sympatia do głównych bohaterów(Obcy, Predator i całkiem przyzwoity Predalien), albo przyzwoite walki między tymi kreaturami... sam nie jestem pewien.
Daję mocną 6kę.

ocenił(a) film na 7
avaruial

Mnie zdziwiło, dlaczego, skoro Predalien miał się tak szybko rozmnażać, tylko on jeden był przedstawicielem tej nowej krzyżówki, powinno ich być więcej.

ocenił(a) film na 6
Luukasz

No i przede wszystkim skąd niby wziął zdolność takiego rozmnażania jak to było przedstawione w filmie(chodzi mi o ciężarne kobietki). To, że był jeden... może jest uznany jako przywódca stada, lider, król, który może byc tylko jeden. Królowa też była tylko jedna.

ocenił(a) film na 3
avaruial

to jest w tej scenie, kiedy pedobcy zabieraja sie za barmanke, wacha ja jeden z pedobcych, po czym zostawia ja 'liderowi', 'krolowi', 'krolowej'. poza tym, pomysl, ze pedobcy po urodzeniu z pedatora, wchodzac w ludzka samice rodzi potrojny miot wydaje mi sie co najmniej dziwne zeby nie powiedziec ze bezsensowne. tu nie ma miejsca na mieszanie gatunkow, na rozkminy geneteczyne, bo trzeba eksponowac chujowych bohaterow ktorych nie pamieta sie imion podczas ogladania a co dopiero po skonczeniu. tylko czy to wada beznadziejnego filmu, bezproduktywnych autorow, czy konca sensownosci sagi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones