PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300636}

Obcy kontra Predator 2

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem
5,2 44 892
oceny
5,2 10 1 44892
3,9 11
ocen krytyków
Obcy kontra Predator 2
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator 2

Dan O'Bannon potwierdził że AvP2 będzie oznaczone certyfikatem R, czyli po polskiemu: dozwolone od lat 18. Nie wiem zatem o co stękacie.

Także ja bym się nie obawiał o brak krwi, ale co najwyżej o słaby scenariusz (pisany przez tego kolesia od Armageddonu) albo dziecięcą obsade, ktora może przemienić serię z klimatycznego horroru w popcornowy teen-slasher...

zolmaster

Tak, tyle, że mówisz, o tym, że to w Stanach Zjednoczonych będzie miał naklejkę "od lat 18", a tam taką naklejkę dostaje się za byle co (wystarczy odrobina krwi i jedno porządne kolnięcie), więc nie wiem czym się tak podniecasz. W Polsce te ograniczenia są dużo, dużo mniejsze...

Nike

bullshit, 'jedno porządne kolnięcie' i odrobina krwi nie wystarczają by zyskac taką plakietkę. AvP1 miało PG-13 mimo krwi i użytego słowa fuck.

jak rozumiem pracujesz w polskim odpowiedniku MPAA i doskonale wiesz, że amerykanskie 18 lat to to samo co polskie 12 lat (to przeciez logiczne nie?).zresztą nieważne.

wszyscy dobrze wiedzą (moze poza Tobą) że nie chodzi o to jakie oznaczenie film dostanie w Ameryce, Polsce czy w Abu-Dabi. Chodzi tylko i wyłącznie o poziom przemocy w filmie, wlasnie z tego powodu stękano na jedynkę; a oznaczenie R zapewnia nas ze otrzymamy film z odpowiednią dawką brutalności, taką jaka była w oryginalnych Predatorach i Obcych.

załóżmy że film "Głębokie gardło" dostało w USA oznaczenie X (od lat 21) a w Polsce od lat 12. Będziesz jęczał, że to będzie film dla dzieci i go nie obejrzysz? nuff said..

Amerykański system MPAA stanowi obiektywne źródło wiedzy na temat treści zawartych w filmie, stąd wiemy ile w AvP2 się spodziewać brutalności. Pomyśl zanim cos powiesz

zolmaster

"AvP1 miało PG-13 mimo krwi i użytego słowa fuck."
Jedno, niewinne "fuck", zdecydowana większość fajnych scen (tudzież krwawych jatek) wcześniej wycięta, w wielka szkoda. Wiem, że w Stanach była Wersja "+18", ale była puszczana wyłącznie podczas seansów nocnych... :/

To co w Stanach Zjednoczonych dostaje plakietki +18, +21 w Polsce dostaje odpowiednio +12, +15 - a dodam jeszcze do tego, że do Polskich kin trafią wersje "pełne", a Stanach te brutalniejsze sceny są wycinane i mimo takiego zabiegu, to są filmy dla dorosłych.

Zatem to Ty pomyśl zanim cokolwiek napiszesz, bo (bez obrazy) bzdury piszesz. Nie zmienisz faktu, że w Polsce ten film ma plakietkę +12.

AvP, to porażka na całej linii, nawet jak na film nastawiony przede wszystkim na nawalankę, to i tak przemocy w nim był jak na lekarstwo.

A tak swoja drogą, to czemu tak bronisz tego filmu? Jakiś dystrybutor, Cię nasłał, czy co?

Nike

umiesz czytać?? co mnie obchodzi jaką film w USA ma plakietke a jaką w Polsce?? ważne ze amerykanskie oznaczenia informują mnie mniej więcej jakiej ilości przemocy się spodziewać, i dlatego jak widzę ze AvP2 ma być oznaczone certyfikatem R to wiem że pod względem brutalności film ten będzie stał na poziomie Predatora i całej serii Obcych.

Gdybyś faktycznie myślał to nie mialoby dla ciebie znaczenia, że w Polsce film ma nizsze restrykcje. Wazne ze bedzie bardziej brutalny od poprzednika, tak ciezko zrozumiec roznice miedzy filmem od lat 12 a od lat 18? Skoro AvP był w USA dozwolony od 15 lat a druga część bedzie od 18 to czy jestes slepy, ze nie zauwazasz iz bedzie mocniejsza? Bez względu na to czy film będzie pokazywany w Polsce czy w USA. Zresztą, AvP1 też był w Polsce od 15 lat, wiec gdzie są te twoje nizsze ograniczenia?

a Ty czemu atakujesz film? Widzialeś już go? A może jesteś prorokiem? Zresztą, ja go nie bronię, ale krew mnie zalewa jak półgłówki piszą na forum że film będzie do d**y bo jest od 12 lat (co jest zresztą stekiem bzdur). Po prostu daję filmowi szansę bo mam nadzieje ze seria odzyska honor po kompletnej porazce jaka byl AvP1

Aha, nie wiem czy wiesz, ale gdybym chciał to mógłbym na filmwebie edytować ograniczenia wiekowe tego filmu i mielibysmy AvP2 od lat 8. Chyba ze traktujesz wszystko co tu jest napisane jako prawdę objawioną, użytkownicy tej witryny wiedzą jakie film będzie miał w Polsce oznaczenia zanim w ogóle zostanie zrobiony. Jeśli tak to współczuję..

ps: żaden z tych filmów nie jest odpowiedni dla 16-latków, chyba że chodzisz do kina z mamą.

pss: "niewinne fuck"? a znasz jakieś mocniejsze angielskie przekleństwo?

zolmaster

"Aha, nie wiem czy wiesz, ale gdybym chciał to mógłbym na filmwebie edytować ograniczenia wiekowe tego filmu i mielibysmy AvP2 od lat 8."
:D :D :D Nie wiem czy wiesz, ale żaden użytkownik nie może edytowań sobie treści wg. własnego widzi mi się. Trzeba mieć źródło do takiej informacji, ale jak nie ma to zajmuje się tym redakcja. LOL

Jasnowidzem nie jestem, ale samo przeczytanie opisu mi całkowicie starcza, żeby wiedzieć, że ten film, to będzie shit. A tak w ogóle, to to pytanie działa również w drugą stronę :P

W jakim ty świecie, żyjesz, że myślisz, że człowieka się pytają ile ma lat kiedy sprzedają mu bilet? xD ROTFL

Daisy_Dukes

Dokładnie...

Nike

jesli wierzycie że AvP2 bedzie w Polsce od 12 lat tylko dlatego że ktoś podał jakąś stronę z newsami jako źródło to szczerze współczuje.. (no ale to też pewnie była strona objawienia, wiedziała jaki film ma certyfikat w Polsce zanim film powstał.. albo producenci powiedzieli: "w zapyziałej Polsce film bedzie mial nalepke od 12 lat")

aha, żyję w Polsce która przez takich małoletnich matołów którzy sobie nic nie robią z prawa upada coraz niżej. Zostałbys lepiej przy tych japonskich bajeczkach (bo to wlasnie najbardziej kreci polska mlodziez: pokemony i przemoc, czasami jeszcze seks), na film poczekaj jeszcze co najmniej 2 lata.

zolmaster

nie, to pytanie nie działa w 2 strony. ja nigdy nie twierdzilem ze ten film to sh*t albo że bedzie zaj*isty, powiedzialem tylko ze twórcy potwierdzili iż bedzie brutalniejszy od poprzednika, trzeba być ograniczonym umysłowo żeby tego nie zauważyć.

Swoją drogą skoro 3 linijki opisu fabuły (zresztą niepotwierdzonej) wystaraczają wam do stwierdzenia ze to bedzie kawalek g*wna to mam dla Was uniwersalne rozwiązanie: po prostu go nie oglądajcie, to takie proste.

I Wy bedziecie zadowoleni, bo przeciez nie bedziecie ogladac takiego szmelcu, i Wasze mamy, bo nie ogladacie tresci dla Was nieodpowiednich, i ja sam, bo bedzie wyzsza srednia inteligencji na sali kinowej. Same plusy.

zolmaster

Krwawy film od lat 12? Człowieku ty się zastanów, co mówisz, bo tylko głupoty pieprzysz. AvP był od lat 15, a krwi w nim było jak na lekarstwo...

Nike

"Krwawy film od lat 12? Człowieku ty się zastanów, co mówisz, bo tylko głupoty pieprzysz."

powiedz, gdzie powiedziałem że krwawy film to ten od 12 lat, bo wziąłeś to chyba z powietrza.. a może masz problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem? tego powinni Cie nauczyc w podstawówce (chyba że dalej tam siedzisz, co możliwe wnioskując z Twoich umiejętności intelektualnych)

jak nauczysz sie czytać to pogadamy...

aha, i nigdy nie powiedzialem też że AvP1 było brutalne. Może wreszcie zrozumiesz że zakładając ten temat chciałem poinformować wszystkich stękających na drugą część iż mogą być pewni że będzie mocniejsza od poprzednika. To wszystko. Nie powiedzialem ze bedzie lepsza, tylko BRUTALNIEJSZA, w Ty zacząłes bełkotać niewiadomo na co. Powiem jeszcze raz, moze tym razem zrozumiesz:

Uwaga, skup się.. AvP1 MIAŁO W USA OZNACZENIE OD 15 LAT, AvP2 BEDZIE MIALO OZNACZENIE OD 18 LAT. WNIOSEK: AvP2 BEDZIE MOCNIEJSZE OD AvP1.
Jesli tego nie skumales po pierwszym poście to jestes po prostu głupi. A jesli skumales, to o co jęczysz?

zolmaster

poprawka do pierwszego posta:
oznaczenie mpaa R nie oznacza "dozwolone od lat 18", tylko nieodpowiednie dla widzow ponizej 17 roku zycia (ogladac z rodzicami).

CiN

no tak, tylko że w Polsce nie ma dokładnego odpowiednika wiekowego dla amerykańskiego R, jest tylko "od lat 18" więc takiego wytłumaczenia użyłem.

zolmaster

rozumiem, tylko polskie "od lat 18-nastu" kojarzy mi sie z amerykanskim nc-17. chociaz 'plakietka' nc-17 wiaze sie z kolei ze slabsza promocja filmu, brakiem reklam i w konsekwencji malym przychodem. w polsce kategoria "tylko dla widzow pelnoletnich" napedza tylko reklame, wiec zgodze sie, ze mozna podpasowac raczej pod R

ocenił(a) film na 3
Nike

Fani i tak mają to głęboko w ........... czy będzie kicha czy nie.
I czy będzie od lat 12 czy 18 ważne jest to że doszło wogule do ekranizacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones