PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300636}

Obcy kontra Predator 2

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem
5,2 44 891
ocen
5,2 10 1 44891
3,9 11
ocen krytyków
Obcy kontra Predator 2
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator 2

Profanacja serii

ocenił(a) film na 2

AvP2 nigdy nie powinien powstać, ponieważ popełnia chyba wszystkie możliwe grzechy:

1. Osadzenie akcji na ziemi w aktualnych czasach.
2. Postać Predaliena.
3. Scenariusz napisany na kolanie.
4. Postacie jako tło - nieciekawe, zagrane przez równie nieciekawych aktorów z nieciekawym talentem.
5. Pozbawienie filmu klimatu na rzecz kina akcji i efektów specjalnych (to już było widoczne w 4 części Obcego i 1 częsci AvP, jednak te filmy broniły się czymś innym).
6. Skoro mamy film akcji to oczekujemy przynajmniej dobrej akcji - niestety nawet temu twórcy nie byli w stanie sprostać: w AvP2 dzieje się dużo ale w teorii, bo ujęcia są zazwyczaj krótkie i fatalnie zrobione, co powoduje, że niewiele widać i cała przyjemność chociażby z oglądania krwawych scen totalnie spada.

Myślę, że i tak wysoko oceniłem, ale to było prawie 2 lata temu.

Pozdrawiam i nie polecam.

Flaku

Zgadzam się. Patrząc na serie obcego i pierwszą część AvsP film Obcy kontra Predator 2 nie powinien powstać, nie taki jak go zrobili. Jedno mnie dziwi, myślałem, że ten film kwalifikuje się już do horroru a nie tylko Akcja Sci-Fi.

ocenił(a) film na 2
benburney

święta racja - profanacja. ;/
Śmieć a jestem mało wymagająca..
Że Anderson w ogóle do tego dopuścił, żeby to coś, co ktoś nazwał scenariuszem ujrzało światło dzienne. Salerno myślał, że napatrzył się na Paul'a przy AvP to tez coś wypoci dalej ale poleciał.....jak dzik w sosnę. ;)

ocenił(a) film na 5
Flaku

Niestety ale kolega ma rację. Każda następna część jest coraz gorsza a efekty specjalne nie zrekompensują błędów, braku klimatu.
Zastanawiam się czemu nie sfilmowali pierwszej części komiksu Aliens versus Predator a robią takie gnioty? Czyżby to był za duży koszt takiej produkcji?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones