PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300636}

Obcy kontra Predator 2

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem
5,2 44 894
oceny
5,2 10 1 44894
3,9 11
ocen krytyków
Obcy kontra Predator 2
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator 2

Jako fan "Predatora" i "Obcego" oraz dobrego kina mówię z całym przekonaniem: to jeden z największych gniotów, jakie widziałem i jedno wielkie nieporozumienie. Nie wiem co jeszcze można dodać, bo ręce opadają i oczy bolą.

elvis_nie_zyje

znalazłem mojego brata!

ocenił(a) film na 9
elvis_nie_zyje

mnie tam sie podobalo, nie rozumiem dlaczego pseudofani tak hate-uja ten film, pierwsza czesc była o niebo bardziej gówniana...

elvis_nie_zyje

Jest tylko jedna zaleta tego filmu. Wiadomo już, że w serii o Obcym i Predatorze gorzej już być nie może ;).

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

jeśli tak sądzisz to obejrzyj PROMETEUSZA

michal202202

Czytałeś poniższe posty? Jeżeli tak to byś wiedział, że widziałem Prometeusza i uważam go za dużo lepszy film od serii AvP. Tym razem mamy do czynienia z prawdziwą obsadą, która ma większe pojęcie o aktorstwie niż ta z AvP, doskonałe efekty specjalne i scenografia, bardzo dobra ścieżka dźwiękowa, i film jest jednak bardziej klimatyczny od chociaż by takiego potworka braci Straus. Scenariusz posiada dziury (ale AvP, zwłaszcza Requiem wcale nie trzyma się z tym lepiej), ale warto obejrzeć wersję Giftbearer, która tym razem jest bardziej logiczna i sensowniejsza.

elvis_nie_zyje

Wg. mnie aż tak tragicznie nie było. Jestem fanem "Aliena", "Predatora" mniej. Tych filmów vs. nie traktuję jako coś powiązanego z serią obcego czy predatora i zdrowszy jestem. Jako rozrywka na poziomie, nie rozumiem aż takiego gnojenia tego filmu. Jakby to była część obcego albo predatora to bym zrozumiał.

ocenił(a) film na 5
penetrator1981

Dobre podejście , nie ma co patrzeć na serię AVP jako człon serii Alien'a czy Pedator'a .Nie podobało mi się jak z Xenomorphów zrobili typowe ofiary , które padały nawet przy starciu z byle jakim człowiekiem z bronią .Nie wspomne już o licznych scenach , które były wręcz śmieszne. Film wypadł blado przy chociażby pierwszej części ale nie jest beznadziejny na tyle żeby oceniać go na dajmy na to 2 , dlatego też nie rozumiem czemu niektórzy mieszają go z takim samym błotem co jakieś kiczowate filmy niewypały typu " Krokodyl zabójca".

penetrator1981

Ja niestety traktuje, ponieważ w pewnym stopniu seria AvP jest prequelem serii Obcy (była też mowa o nawiązaniu do Predatora, miał wystąpić sam Arnold w roli Dutcha w pierwszym AvP). Seria AvP opowiada o początkach korporacji Weyland-Yutani, oraz o ich pierwszych kontaktach z obcą formą życia w tym xenomorphami- co zdaje się ma wyjaśnić, skąd korporacja WY w pierwszym Obcym wiedziała o ich istnieniu.

szmyrgiel

Z kolei Ridley Scott w "Prometeuszu" totalnie odciął wizje jakie przedstawiono w AVP. Obce powstały jako gatunek dużo później niż AVP się dzieje, nie mówiąc o czasach Majów itp. Nie można tego tak traktować a to że są nawiązania to poprostu takie smaczki dla fanów co by nie narzekali.

penetrator1981

Być może jedno i drugie? Scott w Prometeuszu zignorował wydarzenia które miały miejsce w serii AvP, ponieważ od początku był przeciwnikiem tej marki, uważał ją za pomyłkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones