PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97136}

Obrona zamku

Castle Keep
6,0 380
ocen
6,0 10 1 380

Obrona zamku
powrót do forum filmu Obrona zamku

Bym powiedział, że to jeden z tych komediowych filmów sensacyjnych w czasach II wojny światowej - wiecie o co mi chodzi... najwięksi przedstawiciele tego gatunku to "Złoto dla zuchwałych" i "Parszywa dwunastka". I ten film można śmiało postawić koło nich, chociaż dałem tylko 6/10. Niesamowite absurdalne sytuacje (jak to na wojnie) i bardzo zgrane ciekawe charakterki postaci (Peter Falk daje czadu) powodują, że chciałbym żeby tvp powtórzyła ten film.

Picu

oglądałem ostatnio w ramach retrospekcji na vhs, hm co do oceny to raczej mniej, film niby niezły, ale czasy jego świetności to właśnie lata 70 te

ocenił(a) film na 6
malutki

Jakbym po tylu latach go znowu zobaczył, to pewnie zacząłbym mu się przyglądać pod innym kątem, możliwe właśnie, że z perspektywy roku w którym powstał.

ocenił(a) film na 2
Picu

Długo polowałem na ten film. Głównie z racji roli Burta! Ale w moim prywatnym odczuciu jest to fatalna porażka. Jeśli miał to być dowcip, to w kiepskim wydaniu. Jeśli film cięższy o złożonej problematyce, to niestety ugrzązł we własnym bagnie. Lipa na całego i jedyne co go uratowało przed najgorszą oceną, to taka psychodeliczna wizja świata przedstawionego pośród zimowych pejzaży "rodem" ze średniowiecza...

ocenił(a) film na 8
srick.pl

- Dlaczego go zabiłeś?
- Bo jestem żołnierzem.

- Ile armat ma prawda?

- Dokąd, żólnierzu?
- Za moim kapitanem.
- Ale on nie żyje?
- Przed chwilą go widziałem.

- Dlaczego w ogóle wysłano nas do zamku?
- Bo jest obiektem bez znaczenia.

- Europa kona.
- Mylisz się, już nie żyje. Dlatego tu jesteśmy.

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Autorze2x Tłumaczenie ostatniego wersu w cytacie zaczynającego się od "dokąd żołnierzu" zupełnie gubi sens:

Zamiast "- Przed chwilą go widziałem." powinno być coś w stylu "Wyprzedził nas/Jest przed nami"
(w oryginale żółnierz mówi: "Yes, sir. He's up ahead").

ocenił(a) film na 8
papertiger

Pisałem za lektorem:-)
Polecam również "Pociąg" Johna Frankenheimera
i "The Ninth Configuration" Williama Petera Blatty
są w podobnym psychodelicznym sorcie:-)

ocenił(a) film na 8
Picu

Film wart powtórzenia właśnie dlatego, że celnie przedstawia niedorzeczność wojen samych w sobie. Arcyciekawe charaktery szeregowych żołnierzy, pana i pani zamku, mieszkańców pobliskiego miasta, burdelu i żony piekarza. Wszyscy żyją jak mogą, pieprzą jak mogą i walczą jak mogą. Film bardzo przypomina równie surrealistyczny obraz wojenny "The Ninth Configuration".
Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones