PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808108}
6,5 20 504
oceny
6,5 10 1 20504
5,5 32
oceny krytyków
Obywatel Jones
powrót do forum filmu Obywatel Jones

10/10

ocenił(a) film na 10

Gareth Jones to dzienikarz z kwrii kości dla którego najważniejsze jest prawda i że przed światem nic nie można ukryć a już na
pewno nie przekazywać falszywych informacji dla świata .Tak mamy tutaj Geard chce odkryć prawdę i to za wszelką ceną .
Nawet miałem wrażenie że do końca nie wie w co się pakuje .Gdy trafia na Ukraine a można dosłowie powiedzieć do białego piekła.
Gdy operator pokazuje wyludnioną wioskę na Ukranie to tego siarczysty mroz i tą cisze dreszcze przechodzodzą wiedząc że kiedyś
tu toczyło się normalne wiejske zycie .Jak na to z dowierzaniem patrzy Geard który chyba nie tego spodziewał nawet nie można tego
sobie pojąć .Nawet kompletna scena nie świadomosci kanibalizmu gdzie jak pyta dzieci kto im opiekuje skad maja nie jedzenie i jak
mówią ze to dzięki bratu a raczej co z niego zostało jakie to u tych dzieci jest normalne w końcu to mięso .Ja nawet sam sobie
pomyślałem można rozpoznać ludzkie mięso albo nawet ze coś nie pasuje w smaaku.Dla mnie Holland od początku wprowadza atmosfere
powagi już od samego początku wiemy że oglądamy film który ma do powiedzenia ważną historie i odczuwamy to na własnej skórze .Film
pokazuje jeszcze jeden wstydliwy epizod dzienikarstwa i to nawet nie można nazwac dzienikarstwwem to sprzedanie samego siebie
tłumaczenie się że to na jakąs wiekszą ide .Takie dzienikarstwo mamy teraz przez jedna stacje .Dzienikarz musi być dociekliwy między
stacjami musi rywalizacja by jako pierszy przekazać informacje i to by własnie od nas się dowiedzieli a nie od tamtych i nie ma
w tym nic złego gdy jest to przekazane jak wygląda a nie jak to mamy widzieć ,Film opwiada o najgorszej rodzaju śmierci dziś raczej
już nie możliwej nawet jak gdzieś panuje głód to organizaje chareatywne starają się temu zaradzić .Ogladajac ten film patrzec na
białą pustynie wyludnią kraine zadajesz pytanie jak ktoś mogł doprowadzić milona osób a może wiecej to takiej śmierci i cierpienia ,
jak z tych ludzi pomału uciekało życie a gdzieś tam ludzie jedzą bawią zyją w luksusach bo są lepsi więksi .A tamci nie potrzebny
margines ludzki.Najlepszy film jaki do dzis widziałem Agnieszki Holland i zasłużone Złote Lwy w Gdańsku .10/10

ocenił(a) film na 9
kinoman1985

Miałam takie same odczucia po obejrzeniu filmu. Dziękuję za taką opinię - to rzadkość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones