PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285795}

Ocalenie

Salvage
5,0 1 114
ocen
5,0 10 1 1114
Ocalenie
powrót do forum filmu Ocalenie

przez 2/3 filmu sądziłem że to po prostu wizje dziewczyny, pomieszanie fikcji z rzeczywistością, przeszłości z teraźniejszością itd. taki klimatyczny misz-masz grozy z dziewczyną prześladowaną przez psychopatę. Bardziej zmieniłem podejście i nabrałem więcej ciekawości gdy Claire czyta artykuł w bibliotece, wtedy wiedziałem że to nie może być takie proste, że główna bohaterka ma przerażające wizje i na tym koniec. Zakończenie jest zgrabne i dosłownie w parę sekund wystarczająco wyjaśnia cały film, naprawdę wyszło to dobrze a nie jakiś bełkot że reżyser sam nie wiedział co chce przekazać. Aż chce się obejrzeć ten film jeszcze raz, znając zakończenie. Mocne 7/10
Rozbawił mnie dialog:
- Spytaj jego.
- Ale to kościelny.
- Pracuje w kościele, zna się.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Po ponownym obejrzeniu filmu po latach - dalej uważam że jest nieprzeciętny, warty uwagi, soundtrack i klimat super, postacie udane, ale pod względem fabularnym to rzeczywiście typowy "mindf*ck", nie wiadomo co myśleć. Pokuszę się o bardziej konkretne wnioski interpretacyjne. SPOILERY
Moim zdaniem morderca Duke Desmond zamordował główną bohaterkę i jej chłopaka, po czym sam został zastrzelony przez policjanta. Trójka głównych bohaterów w filmowej fabule nie żyje a mimo to film toczy się dalej, to jest ciekawe. Uważam że postać Jimmy'ego jest trochę zepchnięta na boczny wątek a większość rozgrywa się na linii pozostałej dwójki bohaterów - prawdziwa Claire zostaje zamordowana przez Duke'a - konkretny dowód, artykuł w bibliotece, podczas gdy morderca Duke powraca wielokrotnie pod postacią Claire, żeby również wielokrotnie za karę przeżywać jej cierpienie i strach, gdy była przez niego mordowana. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, ma sens, i za to ponownie cenię ten film. Nie rozumiem co ma do rzeczy rozmowa w chatce między Duke'm a policjantem o kawałku metalu wszczepionym w głowę i konieczności wykonywania rozkazów, ale myślę że przy tak pokręconej fabule taki szczegół nie jest zbyt istotny

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Rozbawił mnie także inny dialog podczas tej sceny w kościele:
- Duke Desmond?
- Przychodził do nas do kościoła
- Ale nie żyje?
- Został zastrzelony przez policjantów
- Aha, czyli wszystko jasne. Możemy już iść?
XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones