PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285795}

Ocalenie

Salvage
5,0 1 114
ocen
5,0 10 1 1114
Ocalenie
powrót do forum filmu Ocalenie

Sen czy jawa?

użytkownik usunięty

Kolejny horror z niskim budżetem (25.000$), który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
Ponury podmiejski klimat, to jest to co uwielbiam, do tego całe udźwiękowienie stoi na wysokim poziomie, a w wielu momentach jest trzymanie w niepewności (sceny z szeptami genialne!). Od samego początku mnie wciągnął i trzymał w napięciu, zakończenie również niezłe, choć widywałem już podobne i generalnie mogę się przyczepić jedynie do jakichś mało ważnych pierdół typu: niepotrzebne wplatanie niewielkiej ilości humoru (nie pasowało mi to tu kompletnie), irytujący chłopak głównej bohaterki, czy zrezygnowanie z gore w momentach, w których mogło być pokazane (domyślam się, że budżet to hamował, więc jak najbardziej to rozumiem).
Czasami mam wrażenie, że reżyserzy niskobudżetowych horrorów bardziej się przykładają do wytworzenia odpowiedniej atmosfery, niż twórcy dysponujący górą pieniędzy. Tutaj jest tego idealny przykład, polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones