PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=573372}
4,9 98 955
ocen
4,9 10 1 98955
2,7 13
ocen krytyków
Och, Karol 2
powrót do forum filmu Och, Karol 2

No pięknie!

ocenił(a) film na 5

Ten film jest wizualnie ATRAKCYJNY na maksa!
- w kadrze widzimy wyłącznie kobiety bardzo piękne oraz kilka odrobinę mniej pięknych (ani jednej całkiem brzydkiej) - z nogami do samej ziemi i zawsze w wystudiowanych kreacjach,
- wszyscy panowie też w miarę atrakcyjni (ani jednego zapijaczonego menela, czy choćby brudnego, zmęczonego robola tuż po po fajerancie),
- wszystkie budynki bardzo ładne, ich wnętrza takoż,
- ulice czyste, bez papierków, ani nawet bez graffiti na murach,
- samochody wyłącznie nowe i ładne,
- rozwiązania drogowe - jak ów górski wiadukt - takie, że duma w widzu rośnie,
- ludzie zamożni, kłopotów z dożyciem do pierwszego nie mają żadnych (przeciwnie, wyskakują na Malediwy kiedy im się zechce); ba, chyba ani w jednej scenie nie widzimy, by ktoś musiał za cokolwiek płacić,
- nikt nie musi ciężko pracować fizycznie! jedynym powodem do bycia zmęczonym jest tu nadmiar seksu,
- krajobrazy wyłącznie piękne, nie zaśmiecone ani jednym architektonicznym Gargamelem,
- ba, nawet pogoda idealna: panuje wieczne ciepłe lato, wszystkie dni są słoneczne (widać na czas zdjęć Polska przeniosła się do innej strefy klimatycznej), ani jednego dnia szaroburego, z deszczem i pluchą...
W warstwie dźwiękowej też niczego sobie: o ile pamiętam, nie pada ani jedno brzydkie słowo.

-------------------------------------------------------------------------------- ------------

Kilkanaście lat temu, przy okazji "Zakochanych", reżyser Wereśniak zwierzył się, że zamarzył mu się film, w którym Polska będzie przedstawiona wyłącznie jako kraj ładny. Jak widać, pozostaje wierny raz wypowiedzianemu credo.
Ktoś powie: "Czepiasz się facet! Przecież to baja, taki odmóżdżacz - takie filmy też są czasem potrzebne. Trochę jako odtrutka na >>kino wymiotne<< reżysera WS..."

Zapewne to prawda. Ale nawet w bajach (tych dla dzieci) miewamy jednakowoż:
- a to wrednego smoka,
- a to brzydką jak noc staruchę-babę jagę.
Bo tylko na ich tle, niejako przez kontrast, dziecięca publiczność w pełni doceni męstwo i przemyślność wieśniaczego syna albo promieniującą urodę księżniczki...

ocenił(a) film na 1
Film_Polski

Piękne to są obrazy Beksińskiego.

ocenił(a) film na 5
anarchistt89

No właśnie. Gość malował tak jak malował. Otaczał się - powiadasz - samym p i ę k n e m . Chmmm... I jak to wpłynęło na jego szczęście rodzinne? Na przykład: w jakich klimatach przebywał oraz jak skończył - jego syn?

PS Sam malarz też skończył niefajnie - ale tu akurat zawsze możesz odrzec, że tym razem nie on sam sobie zgotował ten los... że jakiś anonimowy autor banalnych landszaftów mógł był zakończyć życie w taki sam sposób.

Film_Polski

No wiesz, wychodzę z założenia, że film z definicji nie oddaje rzeczywistości. Przecież nie pokazuje się jak główny bohater śpi przez osiem godzinczy drapie się po tyłku. Skoro unikamy nudy dlaczego nie mielibyśmy tego samego robić z brzydotą?

Film_Polski

Jak dla mnie bomba! Szałowe kreacje aktorskie są wprost powalające. Moje wnuki kochane bawiły się świetnie. Już dawno tak się nie uśmiałem przy oglądaniu dzieła filmowego. oglądam to zawsze gdy pokłócę się z moją żonką Anetką, która też uwielbia takie komedie i humor od razu mi się poprawia. Polecam jako pedagog z wieloletnim doświadczeniem i jako ojciec, dziadek i pradziadek. Dobra zabawa i śmiech do łez że ojeja gwarantowane! Majstatyczny Piotruśg w roli tytułowej sprawdził się świetnie, wśród aktorek nie zauważej żadnej głupiej bździągwy.

jakub_korban_23

Zgadzam sie z panem w stu procentach jest to bardzo inteligentny film. Wie pan ja to tam w wojsku gotowałam i z moimi dzielnymi rycerzami siedziałam jak na Polskę Niemcy od zachodu najeżdżali na Warszawę biedniutką malutką moją ukochaną i szkoda że za tamtych czasow filmów takich nie było bo wtedy to by sie przydały

olizer089

ooo ja też nasz kraj przed germanami broniłem i ma pani rację, nastolatkom w tamtych czasach brakowało takich filmów, a w której brygdzie walczyłaś?

jakub_korban_23

51 tej od strony Mokotowa

olizer089

oooo ja też! Anciuś Dziabdziuś, ta od najlepszej pomidorowej?

jakub_korban_23

Kuba-łopata?

jakub_korban_23

Nie możliwe!!!!!!!!

olizer089

tak to ja! Anetkaaa, kope lat!

jakub_korban_23

Nie wierze!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones