PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869037}
4,0 3 495
ocen
4,0 10 1 3495
1,0 4
oceny krytyków
Oczy diabła
powrót do forum filmu Oczy diabła

Litości.

ocenił(a) film na 1

Czego tu nie ma? Muzułmanizm, satanizm, Niemcy, katolicki ośrodek adopcyjny, depresja, "zestaw do popełnienia samobójstwa". Czekałam jeszcze na wybuchy i broń nuklearną.

Nie przeczę, że problemu nie ma. Jest i jest ogromny, przerażający, ale nazwanie czegoś takiego "dokumentem" powoduje u mnie ciarki żenady. Jest tu tyle błędów, które świadczą o ustawce, że zabrakłoby mi dnia, by je wypisywać. Gdyby stworzono film fabularny, ale opierający się na anonimowych informacjach i faktach, moja ocena byłaby o wiele wyższa.

Punkcik dla Vegi za jechanie na uczuciach, które uderzą w najnaiwniejszych widzów. Niechęć do muzułmanizmu, Niemców, satanistów, a miłość do Boga.

O tym, że ludzie chorujący na depresję, są opętani przez Złego, nie wypowiem się wcale. Oburzające stygmatyzowanie.

ocenił(a) film na 1
Jo_Many

Lepiej bym tego nie ujęła..

ocenił(a) film na 1
Kluska_A

Dziękuję. Taka jeszcze refleksja mnie naszła, że jeżeli po seansie jestem oburzona reżyserią, a nie samym tematem to znaczy, że coś Vedze poszło mocno nie tak.

ocenił(a) film na 1
Jo_Many

Dokładnie!!!!! Temat tak ważny, a czasem mialam wrażenie że ogladam zwykły średni film który jest podkręcony na potrzeby wartkiej akcji. No kurcze... Zero dziennikarskiego polotu.

ocenił(a) film na 1
Jo_Many

Jestem dopiero w połowie, ale nie mogłam wytrzymać i musiałam zajrzeć na FW, bo pod filmem sami naiwni odbiorcy. Jak można nie widzieć, że to jest pseudodokument? Zgadzam się ze wszystkim, co napisałaś.

ocenił(a) film na 1
injustice

Tak samo jestem w 40 minucie ale przedstawienie problemu w tym pseudo dokumencie mnie aż zniesmaczyło do dalszego oglądania. Również zgadzam się ze wszystkim co na gorze. Przerazajace ile ludzi można wyłapać na emocje.

ocenił(a) film na 1
ussowaa

Ja po cichu liczę, że część tych komentarzy i łapek w górę została kupiona. Jeśli nie, intelekt Polaków jest naprawdę dramatyczny. Wystarczy zagrać im na emocjach i wyłożyć na stół ksenofobiczne karty, a myślą, że mają przed oczami prawdę.

Jo_Many

O dzięki, nie jestem sama w opinii

ocenił(a) film na 1
Jo_Many

Niestety, wydaje mi się, że spora część naszego społeczeństwa wierzy we wszystko, co im się przedstawia. Oczywiście, proceder handlu dziećmi zasługuje na ujawnienie i piętnowanie, więc tutaj plus. Obawiam się jednak, że za tym nic nie idzie. Ot, ludzie pooglądają, co się wyprawia tu i tam, połączą parę faktów razem, popsioczą na niewierzących, Arabów, pokiwają głową, że przecież oni wszyscy muszą za tym stać. Nie ma żadnej konkluzji, żadnej informacji, która pokazałaby ewentualnym kobietom w ciąży, że zawsze jest jakieś wyjście. Nie ma ścigania przestępców, nie ma kary.
Taki o kontrowersyjny, "lotny" temat, który przyniesie Vedze dużo hajsu. Wstyd.

ocenił(a) film na 2
Jo_Many

Również podzielam Twoja opinię, dodam jeszcze tylko, a mam nadzieję iż nie jest to prawdą, paradokument powstał w celu reklamy najnowszego dzieła Vegi. Small World, czy jakos tak:) Sposób w jaki przedstawił ten temat Vega, jest tak szkodliwy że koniec końców wszyscy dyskutują nad tym czy to reżyserka czy dokument. A przecież powinno się rozmawiać o czymś zupełnie innym. Wg mnie temat poważny i realny a przez ten paradokument, został spłycony i pokazuje tylko jedno. Jak Patryk Vega, robi coś czego służby odpowiedzialne za takie sprawy nie są w stanie zrobić. On ratuje dziecko, on dociera do handlarza, on sprawia swoim jestestwem że handlarz od lat umoczony w najobrzydliwszy proceder na świecie...nawraca się. Ciarki żenady mnie ogarnęły. Szkoda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones