PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869037}
4,0 3 495
ocen
4,0 10 1 3495
1,0 4
oceny krytyków
Oczy diabła
powrót do forum filmu Oczy diabła

Nie mam pojęcia, jak ludzie mogą wierzyć, że jest to film dokumentalny, bez aktorów. Same zdarzenia nie trzymają się kupy. Ciężarna pani przez większość czasu ma tę samą bluzkę. Wszystkie rozmowy odbywają się w jednym pomieszczeniu. Patryk najpierw mówi, że chcę odciąć ciężarną panią od świata przestępczego, po czym zaprasza do niego na wywiad przestępcę.

Ale i tak najbardziej mnie rozbawiło forum. Bo oczywiście, nie można było do najprostszej rzeczy podejść rzetelnie - poszperać w darknecie. Nie, nie. Poszperajmy po jakimś forum dla rodzin poszukujących dzieci do adopcji i udawajmy, że neutralny wpis niesie za sobą drugie dno. Przy tym momencie z wpisami aż zapauzowałam, bo nie byłam pewna, czy z Patrykiem patrzymy na to samo.

Poza tym, jak zwykle, manipulacja i granie na emocjach. Żenada. Wstyd mi za to, że Polacy jak widać w dużej mierze nie są w stanie zweryfikować informacji. Takie tematy powinni poruszać prawdziwi reporterzy, a nie zakały kinematografii.

ocenił(a) film na 1
genialny_nick

Już same rozmowy z tymi pośredniczkami i handlarzem dziećmi to komedia była. Przecież ten "dokument" to nic innego jak tania sensacja z rodem paradokumentów typu Trudne Sprawy. Pośrednicy i handlarze dziećmi tak poprostu udzielają wywiadu ze szczególami co tam dokładnie się działo reżyserowi przyokazji demaskują siebie i narażają na odpowiedzialność karną. Brzmi wiarygodnie... Pomyślec, że tyle ludzi łykneło tą tanią sensacje. Oni naprawdę myślą, że Vega rozmawiał z PRAWDZIWYMi pośrednikami i handlarzami. Vega zwyczajnie zarabia na tych sensacjach grając na emocjach ludzi. Nie twierdze, że ten problem nie istnieje, ale mógł to inaczej przedstawić. Zresztą ocena Patryka Vegi 4,5 gwiazdek mówi sama za siebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones