PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749}

Oczy szeroko zamknięte

Eyes Wide Shut
7,3 111 449
ocen
7,3 10 1 111449
7,1 29
ocen krytyków
Oczy szeroko zamknięte
powrót do forum filmu Oczy szeroko zamknięte

Jak sądzicie, kto położył na poduszce maskę Billa? Czy Alice też była na tej "imprezie" i chciała mu to dać do zrozumienia,czy po prostu ją znalazła? Czy może ktoś z "sekty" włamał się im do domu i ją podłożył?

ocenił(a) film na 10
Elestirne

To było ostatnie ostrzeżenie.

ocenił(a) film na 8
Elestirne

Moim zdaniem Alice znalazła tę maskę, wcześniej bowiem wypadła mu ona z reklamówki i nie mógł jej oddać w wypożyczalni. Bill sądził, że wszystko uda mu się przed nią zataić, jednak tak się nie stało. W ten sposób Kubrick spiął film klamrą.

ocenił(a) film na 9
Elestirne

Wróżka-zębuszka.

FruitOfDeLump

Rozwaliłeś system. :D

ocenił(a) film na 8
Elestirne

eee na imprezie były kobiety z wyższej półki :D

ocenił(a) film na 8
Elestirne

Krzysiu Ibisz :P

Elestirne

Również opowiadam się za tym, że to było ostatnie ostrzeżenie.

ocenił(a) film na 10
ghost_cinema

pewnie ze ostatnie ostrzezenie, nie ma co na siłę zmieniac scenariusza. Tym bardziej ze podczas tej sceny leciała ta nutka na pianinie :)

ocenił(a) film na 7
astok0

Wy tak serio?

Naprawdę uważacie, że to było "ostatnie ostrzeżenie"? Myślę, że zdrowo nadintepretowaliście.

ocenił(a) film na 10
Sony_West

no a wg cieibe co? sama maska sie teleportowala?

ocenił(a) film na 7
astok0

Przecież ona mogła znaleźć tę torbę, wyjąc maskę i ją zachować, aby spytać go "co to ma znaczyć?"

To nie jest film o sekcie, tylko o tym, że kobiety też lubią "nieczyste gierki" jeśli chodzi o seks. I że to może mężczyźnie sprawić ból, zachwiać stabilnością małżeństwa. Jeśli chodzi o te "ostrzeżenia" to wszystko zostaje wyjaśnione przy stole bilardowym.

ocenił(a) film na 10
Sony_West

To dlaczego Bill po tym jak zobaczył maskę wyjaśnił Alice co zaszło poprzedniej nocy? Gdyby to Alice znalazła maskę kompletnie byłoby mu to obojętne i wymyśliłby coś na poczekaniu. No chyba, że znalazła maskę ale skłamała i Bill wobec tego myślał że ją ktoś podrzucił ale to bardzo na wyrost. Za trzecim i ostatnim ostrzeżeniem po prostu przemawia fabuła i scena w której Bill jest zbyt ciekawski i podjeżdża pod samą bramę tajemniczego pałacu :

"Porzuć niepotrzebne śledztwo... i uznaj to za drugie ostrzeżenie.
Przez wzgląd na ciebie, mamy nadzieję, że to wystarczy."

A przy stole bilardowym nie zostaje wyjaśnione nic poza tym, że tak wpływowi ludzie jak Ziegler kłamią, manipulują i robią co im się tylko podoba.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

nie znalazła maski, oni juz zaczeli grozić mu, maska zostala w tym duzym domu gdzie odgrywala sie "impreza" i oni po prostu podrzucili, glowny bohater sie złamał psychicznie i powiedzial zonie co jest grane ;)

ocenił(a) film na 10
astok0

No też myślę, że oni mu tam wzięli maskę. Gdy Bill oddaje rzeczy, a Milich mówi mu, że brakuje maski i będzie musiał dopłacić Bill ma taki wyraz twarzy jakby wiedział gdzie ją stracił i nie jest zdziwiony tym że jej nie ma.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

dokladnie, tym bardziej, ze przed wszystkimi ściągnął maskę w tym domu :) tak więc wychodząc po prostu gdzieś upuścił.

ocenił(a) film na 10
Elestirne

Ja uważam, że maskę położyła Alice, bowiem gdyby ona nie brała udziału w tajemnych obrzędach, film pokazałby niewiele - jedynie zdradzającego męża. Małżonkowie wzajemnie się okłamywali, ale oboje także mieli te same pragnienia i obsesje, jedynie pan doktor później je odkrył.

ocenił(a) film na 10
brygida1961

haha to ciekawe dlaczego by to zrobila i dlaczego jak on to zobaczył była ta charakterystyczna muzyczka - po to byla muzyczka bysmy wiedzieli ze to ostatnie ostrzezenie i ze krzywda moze stac sie zonie. ona w tym nie uczestniczyła!! wybijcie sobie z glowy, nie pozwole byscie zmieniali scenariusz

ocenił(a) film na 10
astok0

Za późno, ja już zmieniłam :-)

ocenił(a) film na 10
brygida1961

tylko ja mam nad tym władzę :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones