PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606984}
6,1 8 442
oceny
6,1 10 1 8442
Odd Thomas: Pogromca zła
powrót do forum filmu Odd Thomas: Pogromca zła

Trzeba przyznać że książki Koontza są zawsze na wysokim poziomie. Jednak miałem wątpliwą przyjemność obejrzeć film na podstawie powieści "Odwieczny wróg" (ang "Watchers"). Zraziło mnie to całkiem mocno do oglądania ekranizacji jego książek bo mają się kiepsko do pisanych pierwowzorów. I to chyba jest dość częste zjawisko. Jednak ponieważ zdarzają się wyjątki potwierdzające reguły to może powstanie naprawdę niezła ekranizacja...

severh

Odwieczny wróg nawet nie jest najgorsza adaptacja powieści Koontza obejrzyj sobie opiekunów 4 wersje i ani jedna poziomem nie dorasta książce,Szepty takie sobie ogólnie Koontz ma takiego samego pecha jak King,tych panów się czyta,oglądanie adaptacji i ekranizacji jest dla wytrwałych fanów a i to nie zawsze.

szarit

Co do ekranizacji Koontza to na podstawie "Jedynej ocalonej" powstał mini serial (w zasadzie film w dwóch częściach), który można polecić, całkiem niezły jak na inne ekranizacje jego książek.
Odd Thomas jednak jest hitem i ciekawą trylogia Koontza więc liczę, że nie będzie to gniot jak "Odwieczny wróg".
@severh "Phantoms" a nie "Watchers"?

KyrieAnn

Ta "jedyna ocalona" to jedyna adaptacja a raczej ekranizacja co była całkiem niezła pewnie dla tego że w 2 cześciach.Mam tylko nadzieję że Odda nie s... jak to mają w zwyczaju.

KyrieAnn

@KyrieAnn
Prawda pomyłka z mojej strony. Chodziło o "Phantoms" a tłumaczenie wziąłem z programu TV stąd pomyłka.

szarit

Akurat jesli chodzi o Kinga to chyba sie troszkę pomyliłeś, bardzo wiele ekranizacji jego książek jest doskonała!!! Skazani na Shawshank, Zielona Mila, Christin, Misery... i można by tak jeszcze trochę. Ale co do ekranizacji Koontza owszem zgadzam się.

Rudy2009

No,mnie się wiele ekranizacji Kinga jakoś specjalnie nie podobało ale ogólnie nadające się do oglądania choć bez jakiegoś szału można było pewne rzeczy lepiej zrobić.. Akurat co do zielnej mili zdanie mam podzielone film był niezły ale nie wybitny(w ogóle mam bardzo mieszane uczucia co do oceny filmu), a skazany na Shawshank zdecydowanie wolę w wersji literackiej..Faktycznie jednak ekranizacje i adaptacje Kinga są na zdecydowanie wyższym poziomie niż Koontza choć obu pisarzy tak samo lubię i cenię..

ocenił(a) film na 7
severh

czytałem trzy pierwsze części odda czwarta mam zamiar kupić i następne też jeżeli będą a co do filmu to mam nadzieje ze nie spier bo książki suuuupeeeeer !!!!!!!!!!!

severh

Film "Intensywność" był całkiem dobry, pamiętam że oglądałem go przed przeczytaniem książki i bardzo mi się podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones