PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606984}
6,1 8 442
oceny
6,1 10 1 8442
Odd Thomas: Pogromca zła
powrót do forum filmu Odd Thomas: Pogromca zła

fabuła z książki była fascynująca i wzruszająca nawet na 10/10
film natomiast co najwyżej niezły, sporo rzeczy zostało źle zrobionych, no i uciekło sporo klimatu który czuć w książce

i jeszcze te bodachy rodem z obcego...

ocenił(a) film na 8
Aureos

książki jeszcze nie czytałem, ale film dla mnie był tak zjebi.sty ze dałem to 10/10 szczególnie koncówka, strasznie chamskie zakonczenie...ksiazka ma jaks kontynuacje? i jest dostepna w polsce?

mortiaris

kontynuacji nie ma, ale zapewnia prezentuje duzo wyzszy poziom niz film
zakończenie filmu było źle zagrane i zmontowane i przez to dużo słabsze niż mogło być, trochę zmarnowany potencjał, aczkolwiek tragedii nie ma

mortiaris

jest dostępna, ja ją normalnie z biblioteki wzialem pare lat temu

ocenił(a) film na 8
Aureos

dzieki wielkie musze przeczytac, bo film jest 100% w moich klimatach :D ...nie piernicz bo zakonczenie wcale takie słabe nie jest, szczególnie ze ja nie zauwazyłem ze ona juz wtedy była duchem i narzekałem na nacigany happy end, a potem załowałem ze to happy end nie jest :D

mortiaris

mi chodzi o montaż i realizację zakończenia, a nie jego fabułę, która była wzięta z książki

ocenił(a) film na 8
Aureos

A co wg Ciebie jest źle zmontowane na koniec? Pokręcili sceny? Były jakieś przebitki, niedopatrzenia?
Mnie się film podobał, a sama końcówka sprawiła, że jeszcze podniosłem mu ocenę. Dopiero jak drugi raz obejrzałem samo zakończenie, to dostrzegłem, że oni faktycznie ze sobą nie rozmawiają, a jak jedli przy stole śniadanie, ona miała pustą miskę.
I bardzo się cieszę, że w trakcie filmu nie próbowałem zgadywać zakończenia. Dzięki temu miałem mocny surprajs :)

ocenił(a) film na 7
mortiaris

Seria Odda Thomasa jest moją ulubioną z dzieł D.Koontza. Są dalsze części: Dar widzenia, Braciszek Odd, Kilka godzin przed świtem. Polecam poczytać! Pozdr.

ocenił(a) film na 8
milena172

Dzieki wielkie za info, dorwałem własnie ksiązki, szkoda tylko ze nie bedzie juz wiecej watku Stromy, myslałem ze bedzie ja probował odnalesc w zaswiatach czy cos, ale pech...Mam jeszcze pytanie skoro znasz tak ta serie, pojawiła sie odpowiedz w którejś z częsci dlaczego duchy nie mowia?

ocenił(a) film na 7
mortiaris

Niestety takowej odpowiedzi nie ma.. czytaj, czytaj, bo warto :)

ocenił(a) film na 8
mortiaris

> Mam jeszcze pytanie skoro znasz tak ta serie, pojawiła sie odpowiedz w którejś z częsci dlaczego duchy nie mowia?

Przecież to zabieg fabularny najzwyklejszy jest... jakby mówiły to by za łatwo było. Podszedł by taki duch do Odda, i z miejsca sprzedał gdzie go zabili, kiedy i może nawet PESEL mordercy by podał.. za łatwo by było.

ocenił(a) film na 8
abem

tez tak myslałem, dlatego zastanawiałem sie czy fabuła jakos to tłumaczyła..po za tym Stormy mogła by z nim zostac no nie? mogłaby prowadzic cały zwiad, a w krytycznym momecie pobawic sie mocami psionicznymi. Nie powiem ale ciekawie by było, ale cóz, nie zbyt orginalnie...

abem

w zasadzie duch mógłby "PESEL" podać na migi lub pisać (jeśli umie)...
czyli lepiej przymknąć oko po prostu ;)

mortiaris

ksiazka ma kontynuacje.
Pierwzy tom to "Odd Thomas" następne to
"Dar widzenia"
"Braciszek Odd"
oraz ostatni "Kilka godzin przed świtem". Ja póki co przeczytalem tylko 1wszy tom i obejrzalem ekranizacje, film nawet fajny i wzruszjacy (koncowka) ale mam pewien nie dosyt, zabraklo wielu rzeczy z ksiazki jakby chociaz wizyty Odda u ojca i matki czy placzacego wiecznie Elvisa :)
Ksiazka mimo wszystko znacznie lepsza, to tyle ode mnie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones