PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90970}

Odgłosy

Suspiria
7,0 15 128
ocen
7,0 10 1 15128
7,2 28
ocen krytyków
Odgłosy
powrót do forum filmu Odgłosy

Co za szajs

ocenił(a) film na 3

Naprawdę nie rozumiem zachwytów nad tym filmem. Poza kilkoma ciekawymi ujęciami i sporadyczną interesującą kolorystyką absolutnie nic w tym filmie nie jest warte uwagi. Muzyka - może i byłaby znośna, gdybym jej słuchał bez oglądania filmu, ale ciągle powtarzany i ZBYT GŁOŚNY króciutki motyw muzyczny po kilkunastu minutach stał się tak niemiłosiernie wkurzający, że miałem ochotę wyrzucić telewizor przez okno. Scenografia - kartonowo-styropianowa, jednym słowem kiczowata. Efekty specjalne - absolutnie beznadziejne, nawet biorąc pod uwagę rok powstania filmu (keczup zamiast krwi). Aktorstwo - o matko, katorga dla oka i ucha (nawet ja - bez żadnego doświadczenia i z prawdopodobnie żadnymi umiejętnościami - lepiej bym zagrał od aktorek grających główne role, piszę to z pełnym przekonaniem) - chyba tylko Udo Kier, wicedyrektorka i panna Tanner się jako tako bronią. W końcu fabuła - nielogiczna, głupawa, infantylna. Poza tym w ogóle nie czułem atmosfery grozy, właściwie nic nie czułem oprócz zażenowania (a, zapomniałem, jest jeszcze jeden pozytyw tego filmu - kilka razy można się pośmiać z nieudolnej gry aktorskiej, scenopisarstwa i efektów specjalnych). Różne bohaterki ciągle były spanikowane, płakały, uciekały, ale co z tego, skoro widz w ogóle nie czuje zagrożenia? Kończąc mój wywód, jest to film beznadziejny, nikomu nie polecam, wystrzegajcie się go, chyba że chcecie się przekonać, jak bardzo można spieprzyć robotę jako filmowiec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones