PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=153009}

Odkupienie

Redemption: The Stan Tookie Williams Story
7,2 4 120
ocen
7,2 10 1 4120
Odkupienie
powrót do forum filmu Odkupienie

badziewie

ocenił(a) film na 3

myslalem ze film bedzie niezly.patrzac na srednia ocene na filmweb postanowilem obejrzec.zawiodlem sie.film strasznie nudny.zero akcji.beznadzieja,szkoda czasu

ocenił(a) film na 9
baggio22

Sam jestes beznadziejnie nudny... to nie mial byc film sensacyjny o gangach, tylko film o zalozycielu jednego z gangow i jego przemianie duchowej w wiezieniu, udalo sie to w 100% film godny polecenia tym ktorzy znaja sie na rzeczy

ocenił(a) film na 3
Nozix

ja sie zgadzam z opinia ze to jednak badziewie. nudny do granic mozliwosci. nie wnosi nic nowego, nie wywoluje zadnych emocji, poza zniecierpliwieniem...

ocenił(a) film na 9
eliza_dz

powiem krotko... to nie jest film sensacyjny! do takich filmow trzeba potchodzic z odpowiednim nastawieniem, ten film jest filmem psychologicznym bardziej i oczywiscie biograficznym na faktach i co najlepsze nie polecam go dzieciom ktore mysla ze tam bedzie mlucka gangow itd.

ocenił(a) film na 3
Nozix

wow, dzieki ze mi uswiadomilas/les ze to nie jest film sensacyjny, sama nigdy bym sie tego nie domyslila.....wiedz, że: po pierwsze - nie jestem dzieckiem, po drugie - nie liczyłam na oglądanie młÓcki (porównaj moja i swoja pisownie tego wyrazu), po trzecie - myslalam ze to bedzie jednak ciekawa biografia a NIE byla. na potwierdzenie moich slow zobacz ile osób oddalo glosy na ten film... otóz mało. swiadczy to o tym ze film nie odbil sie szerokim echem, nie bylo o nim glosno a wiec nie mogl byc dobry

ocenił(a) film na 9
eliza_dz

wiec tak:
po pierwsze primo - nie powiedzialem nic takiego ze jestes dzieckiem, jesli tak zrozumialas to sorry
po drugie primo - nie znosze polonistek-fanatyczek - kazdy ma prawo popelnic blad szybko piszac
po trzecie primo - biografia byla ciekawa bo nie byla przekolorowana jak to bywa w wiekszosci amerykanskich filmow, chodzi ci o glosy oddane na filmwebie? jesli tak to sorry ale masz kiepska skale porownawcza, ten film moze i u nas nie zrobil wielkiego "szumu" ale to nie swiadczy odrazu o tym ze film jest do kitu w USA film odniosl spory sukces, poprostu ktos jak sie nie interesuje taka tematyka to dla niego film bedzie do kitu - syndrom wielu polakow

ocenił(a) film na 3
Nozix

to nieprawda, ze uwazam film za beznadziejny jezeli nie pokrywa sie z moimi zainteresowaniami, staram sie byc po prostu obiektywna. ale lepiej skonczmy juz te wymiane pogladow, w koncu kazdy ma prawo do wlasnego zdania

Nozix

wiesz w ogóle co 'primo' znaczy i jak się je używa? bo to też taki 'syndrom wielu polaków' - pisać coś, o czym się nie ma pojęcia..

ocenił(a) film na 9
CRX2

Boze swiety z choinki sie urwales?? obejrzyj sobie poranek kojota a byc moze zrozumiesz o co mi chodzilo...smiesza mnie tacy ludzie co probuja uczyc, poprawiac innych a sami popelniaja kolosalne bledy

Nozix

dokładnie nozix, wiara nie zna podstawowych tekstów z dobrych komedii a poucza innych, żenada.

ocenił(a) film na 9
nick_uzywany

no niestety tak to juz jest w tym naszym smiesznym kraju

ocenił(a) film na 9
Nozix

film był wporzo, tyle że Foxx jakoś mi nie pasuje do roli Tookiego,oczywiście nic do niego niemam

Nozix

faktycznie.. użycie komediowego tekstu w niekomediowej wypowiedzi było trafnym zabiegiem.. boki zrywać.

ocenił(a) film na 9
CRX2

Cytat z filmu (czy to komedii czy nie) jezeli jest uniwersalny mozna go uzywac w kazdej sytuacji, a wlasnie tekst z uzyciem slowa "primo" byl uniwersalny. Nadal radze obejrzec poranek kojota i odczepic sie w koncu od spodnicy mamy bo jak widac zdaje ci sie ze duzo wiesz, a tym czasem wiesz bardzo malo

ocenił(a) film na 8
baggio22

Rzeczywiście w filmie za mało było retrospekcji z życia Tookiego...nie pokazano nawet morderstwa, za które go skazano...Sam film bardzo dobry, ale mam wrażenie, że w filmie specjalnie pokazano tylko tą dobrą stronę Tookiego...trochę brak obiektywizmu...ale i tak uważam, że nie powinni go skazać na śmierć...

corny33

Leciał w niedzielę chyba na Polsacie i go obejrzałem . Bez wątpienia film poruszający - mnie się spodobał . Foxx miło mnie zaskoczył , bo do tej pory miałem go za aktora przeciętnej klasy . Jak widać , filmy produkowane przez telewizję są w Ameryce ambitniejsze tematycznie od hollywoodzkiego badziewia . Dziwnie sie jakoś czuję , kiedy sobie uświadomię że Terminator Schwarzenegger go ( Williamsa ) nie ułaskawił . A sam Williams został uśmiercony w rok po nakręceniu tego filmu ...

ocenił(a) film na 7
corny33

Ludzie bardziej sie skupili na jego tworczosci w wiezieniu niż morderstwie. I tak pokazali 2 walki (które co prawda były mniej ważne). Co do samego filmu to nie uważam, że był on badziewny - wręcz przeciwnie. Tego typu filmy na mnie działają, a co do roli Jamiego Foxxa to uważam, że bardzo tutaj pasuje. Filmowi dałem ocenę 10/10 i uważam, że zrobiłem dobrze.

ocenił(a) film na 5
baggio22

Może nie badziewie, ale spodziewałam się czegoś ciekawszego. Za bardzo ten film idealizuje Williamsa - z gangstera zrobili bohatera - pokazali tylko jego dobrą stronę, co moim zdaniem jest bardzo subiektywne. Jak na film biograficzny to trochę mało tej biografii a za dużo moralizatorskiej papki w amerykańskim stylu.

ocenił(a) film na 9
anndyj

Muszę przyznać, że masz rację, za bardzo przekoloryzowali tookiego, pokazali tylko jego więzienną przemianę, a zdecydowanie zapomnieli o tej ciemnej stronie, która przecież towarzyszyła mu przez większość życia.

anndyj

Dokładnie, to tak samo jak filmy w stylu Last ten days lub Upadek, które ukazują wyłącznie biednego Adolfa, który musi siedzieć w schronie i jest schorowany, jedno muszę przyznać, śpi się dobrze na tym filmie ;) Foxx to dobry aktor, pewnie Denzelem nigdy nie będzie ale kilka filmów mu wyszło, ten niepotrzebnie wziął, już lepiej gdyby XZIBIT go zagrał ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones