PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436704}

Odlot

Up
7,5 259 320
ocen
7,5 10 1 259320
7,9 35
ocen krytyków
Odlot
powrót do forum filmu Odlot

Na pochwałę z pewnością zasługują fabuła oraz świetnie dopasowana muzyka. Warto także podkreślić, jak szerokie przesłanie zawiera taka "bajeczka". Co do przebiegu akcji, to początek nawiązujący do motywu przemijania był niemal mistrzowski, jednak klimat po pewnym czasie zaczynał się powoli gubić, a film stawał się nieco przewidywalny(chodzi mi o najistotniejsze fakty). Pomimo wszystko pojawiło się kilka zaskakujących zwrotów akcji, a na szczególną uwagę zasługuje scena, w której pokazana jest wypełniona książka/album - muszę przyznać, że miło mnie to zaskoczyło, choć wiele osób może z pewnością powiedzieć, iż było to do przewidzenia. W każdym razie plusów odnośnie tej animacji może pojawić się dużo, natomiast do minusów mogę zaliczyć przeciętną (według mnie) grafikę, jak również zbyt oczywiste zakończenie... Ocena: 9/10... Polecam i pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
bartek2303

Właśnie obejrzałem niedawno "Odlot", już nie mogłem sie powstrzymać, w końcu ile można czekać na polską premierę? Pixar jak zwykle nie zawiódł, choć film w przeciwieństwie do porpzedników jest raczej krótki. Zaczyna się dość spokojnie, a potem wszystko leci z górki. Potwierdzam - że motyw przemijania był strzałem w dziesiątkę :), a przewidywalność? Hmm... wydaje mi się, że to ma być obraz mocno nostaligiczny i jakby ta przewidywalność jest tu zamierzona. W pewnym sensie dostrzegłem w tym obrazie nawiązania do samych klasyków Disneyowskich, choć PIXAR to zupełnie inny świat. Postać głównego bohatera jest świetna taka ludzka, stanowcza i często jak to bywa ze staruszkami troszkę ekscentryczna. Dodano jeszcze do filmu kilka scenek będącymi sterotypami na klasycznych seniorów, to jest zaryglowane drzwi, które długo się otwierają, problemy z kegosłupem, no i fotel który zjeżdża na dół po poręczy, niezbyt szybko :).

Ale na film sie do kina podejrzewam wybiorę, bo grafikę to widziałem jak przez mgłę (oglądałem, bardzo kiepską kopię kinową w ruskiej wersji, ale z oryginalnymi głosami).

Moja ocena to też 9/10
Bo jednak było tam kilka cech, które nie windują tego filmu ponad arcydzieło :)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
bartek2303

Aha... Zapomniałem jeszcze dodać, że to jak narazie najlepszy film tego roku (z tych, co oglądałem);D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones