PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797695}
4,8 6 308
ocen
4,8 10 1 6308
4,1 15
ocen krytyków
Odnajdę cię
powrót do forum filmu Odnajdę cię

Film miał swoją premierę na Festiwalu Młodzi i Film i wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Jest kilka elementów, które nie sprawdzają się, na czele z zawiłym i nieprzekonującym wątkiem śledztwa i motywami zabójcy... Ale film ciągnie rewelacyjna Kaim w roli twardej, ale zniuansowanej policjantki, która ma świetną chemię z Żurawskim, grającym jej szefa. Film wciąga, emocjonuje do samego końca. Ale zabrakło czasu, aby opowiedzieć bardziej spójną, wyczerpującą historię. Widać też, że film ten nie cierpiał na nadmiar budżetu. Dlatego można go określić jako ubogą wersję Uprowadzonej. ALE dla kreacji Kaim naprawdę warto zobaczyć.
Troszkę więcej o tym filmie w relacji z Festiwalu Młodzi i Film, gdzie Odnajdę cię miało swoją premierę:
https://www.youtube.com/watch?v=LuifPH1hmQg

ocenił(a) film na 5
nynavee

Zgadzam się w dużej mierze.tak jakby ktoś zrobił film w wersji kinowej z serialu. Czegoś zabrakło czegoś za dużo...nie jest to arcydzielo nie jest tez gniot..zobaczyć warto. Przynajmniej Śląsk pokazany wreszcie nowocześnie a nie sztampowo. Kaim świetna Stramowski chyba tylko po to aby przyciągnąć ludzi do kina.rola mala a do tego fatalnie zagrana ...Zulawski jak zawsze się broni..

alinee_filmweb

<możliwe spoilery>

W czym widzisz tę nowoczesność Śląska? :p Może w resztkach kopalni z końcówki?
Film to typowy średniak, choć do aktorów nie można mieć zastrzeżeń. Nie rozumiem jednak zachowania bohaterki, przez które poszła siedzieć. Ok, emocje, stracone nadzieje na odzyskanie córki, ale nie pomyślała wcale jednak.

ocenił(a) film na 5
szarobury1321

Przede wszystkim nie było hałdy, biedaszybow, Jezusa na ścianie, kredensu w familoku, z czerwonej cegły najczęściej z Nikisza. Taka jest sztampa ..Za to były nowe budynki Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Dts itp..

ocenił(a) film na 8
nynavee

Mam pytanie co do końcówki. Gdy wieźniarki zaczeły stukać kubkami, oznaczało to wyrok dla Justy czy to, że została nowym hersztem wiezienia?

dworzan17

Ja to odebrałem jako "zdobyła szacun na dzielni" ;)

ocenił(a) film na 6
dworzan17

Wydaje mi się, że to jest już do osobistej interpretacji - mi to skandowanie i jej zdeterminowany wyraz twarzy prosto do kamery skojarzył się z czymś pozytywnym - tamte kobiety były jej echem, kolejnymi historiami pod hasłem: A co ty jesteś w stanie poświęcić, żeby ochronić ludzi, których kochasz? Za to osoba, z którą oglądałam ten film odebrała to zakończenie bardziej pesymistycznie - że ok, Justa może dopięła swego, ale nie była lubiana w więzieniu i w tym momencie zapadł na nią wyrok.

ocenił(a) film na 6
nynavee

A oto pełna recenzja Odnajdę cię, mniej bezspojlerowa, niż ten pożalsięboże zwiastun filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=nAAIIN-CCkU

ocenił(a) film na 1
nynavee

A z jakiego powodu ten film był pokazywany na Festiwalu Młodzi i Film?

ocenił(a) film na 6
Janekkowalski2011

Bo to był debiut fabularny reżyserki. A właśnie takie filmy są tam pokazywane. Debiutantów.

ocenił(a) film na 1
nynavee

No ale przecież to stara baba jest!? Przecież ona jest w wieku przedemerytalnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones