PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680371}

Odrobina chaosu

A Little Chaos
6,4 8 317
ocen
6,4 10 1 8317
5,2 4
oceny krytyków
Odrobina chaosu
powrót do forum filmu Odrobina chaosu

Przyjemnie się ogląda choć scenariusz niedopracowany i zakończenie beznadziejne.
Plusy: film z tzw."epoki", piękne kostiumy, wnętrza, zachowany klimat, muzyka, wzruszające momenty (nawiązanie do Edenu i swoista przypowieść o róży-kobiecie), scena króla w ogródku z madame de Barra).
Minusy: zbędny i niczego nie wnoszący wątek śmierci córki i męża de Barry,zatrudnienie Kate Winslet to pomyłka-nie nadaje się do tej roli, wygląda jak stara zgorzkniała matrona z toną podkładu na męskiej twarzy, jej włosy odwracają uwagę od scen-są koszmarnie popalone, zniszczone mdłe siano potargane! Jest za stara do tej roli, jakaś za gruba jak chora, źle gra.Beznadziejne zakończenie, które odbiera nadzieję i radość, niedokończony wątek jego podłej żony-nieżony. Można było z tego filmu zrobić z tego filmu perełkę,Szkoda, że nie dopracowany.

użytkownik usunięty

Dlaczego zakończenie, twoim zdaniem, nadzieję odbiera nadzieję i radość? Wątek miłosny był tym, co stanowi nić łączącą całą fabułę, stąd dla zrozumienia postaci i rozwoju ich relacji, historia rodzinna Sabiny była istotna. Ich związek został " pobłogosławiony" można rzec przez króla, więc miał przyszłość w tym całym zgniłym światku wersalskim, ale także pozostał otwarty- a to raczej nastraja pozytywnie.
Akurat mnie osobiście historia połowicy Andre ani trochę nie interesuje, więc prawdopodobnie mieliśmy odmienne oczekiwania. Zgadzamy się za to, że było dobre kino kostiumowe. A zważywszy, że Kate grała dojrzałą kobietę, z przeszłością na karku - dla mnie sprawdziła się bardzo dobrze, choć warstwa podkładu na twarzy też mnie raziła ;-)

ocenił(a) film na 6

"Męska twarz" i "popalone włosy"? Chyba jakiś inny film oglądałyśmy. Kate jest przepiękna, ma klasyczną urodę, cudowne rysy twarzy. To, że nie jest wieszakiem jedynie dodaje jej kobiecości. Nie, kobieta 39-letnia nie jest "matroną". Jest różą w rozkwicie. No chyba, że ktoś woli młodociane, wysportowane wieszaki - w takim razie odsyłam do najnowszego Baywatcha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones