PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526798}

Odwróceni zakochani

Upside Down
6,2 30 400
ocen
6,2 10 1 30400
5,0 3
oceny krytyków
Odwróceni zakochani
powrót do forum filmu Odwróceni zakochani

Chcial bym, by torturowali tych debili co ustalaja polskie tytolu do zagranicznych filmow. juz taka wscieklosc mnie ogarnia ze nie mam slow... Czemu takie debile sie tym zajmuja...

arte_nm

Racja, ścigać Tytola!

Pyrogenus

Gdzie można spotkać polskiego Tytola? Czy to coś podobnego do Bazyliszka w sensie smok, czy bardziej podobny do stworzenia morskiego? Coś na kształt warszawskiej syrenki ;D

Pyrogenus

Tylko gdzie go szukać ??

arte_nm

żenada, to fakt.

arte_nm

I torturować tych, co piszą tak jak ty.

ocenił(a) film na 5
Oliwia1

Amen

arte_nm

Wymyśl lepszy jak takiś mądry.

lorenzo_2

Chyba wystarczyloby po prostu przetlumaczyc tytul a nie bawic sie w nadawanie nowego.

ocenił(a) film na 8
synrix

Polska wersja tytułu rzeczywiście dość marna, ale chyba właśnie na Filmwebie swego czasu był artykuł, w którym tłumaczono powód takich a nie innych Polskich wersji tytułów. Z tego co pamiętam, to często dystrybutor nie ma za wiele do powiedzenia.

synrix

Czasem lepiej nadać własny, wydaje mi się, że w tym wypadku polski tytuł jest lepszy.

arte_nm

Czy na prawdę masz tak mały mózg, iż uważasz, że nie ma w kraju ludzi, którzy potrafią przetłumaczyć 2 słowa? Czy to jest takie trudne do zrozumienia, że jest POWÓD, dla którego tytuł wygląda tak, a nie inaczej? Do końca życia będziecie płakać z tego powodu?

ocenił(a) film na 6
arte_nm

A jaką wersje Ty proponujesz?

ocenił(a) film na 6
darek_k3

"Tortyrorowanie tytoła"

darek_k3

Pewno "Górny dół".

ocenił(a) film na 5
darek_k3

miałam wersję z tytułem rosyjskim "Światy paralelne" super, lepszy od oryginalnego

arte_nm

Bo oryginalne tłumaczenie często w języku polskim już istnieje i muszą wymyślać taki nazwy aby się nie pokrywały z innym filmem. W tym przypadku polskie tłumaczenie to "Do góry nogami" tyle, że taki film już istnieje.

http://www.filmweb.pl/film/Do+góry+nogami-1982-5095

lukasboss85

Moim zdaniem jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Ludzie prędzej pójdą (wypożyczą) na historie miłosną z S-F w tle, niż science fiction z elementami romansu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones